MojAndroid

V poradí už šiesty ročník ankety Smart banka opäť prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Hlasovať v nej môžete za svoje obľúbené bankové aplikácie od 19. januára do 15. marca 2021.

V rámci ankety pripravujeme sériu článkov, ktoré majú čitateľom bližšie priblížiť jednotlivé funkcionality slovenských bankových aplikácií, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, ktorej z nich dáte svoj hlas. Aj v obchode Huawei AppGallery sa nachádzajú aplikácie všetkých dôležitých slovenských bánk. V tomto článku si bližšie predstavíme aplikáciu Poštová banka.

“Rozširovanie ponuky lokálnych aplikácií v AppGallery je našou top prioritou. Vieme, aké dôležité sú bankové aplikácie pre používateľov smartfónov. Preto sme veľmi radi, že môžeme na palube privítať aplikáciu Poštová banka.”

David Liška, HMS Ecosystem Leader pre Huawei Slovensko.

Predstavenie aplikácie

S mobilnou aplikáciou Poštovej banky si uľahčíte život a správu svojich financií. Získate aktuálny prehľad o svojich financiách na bežnom či sporiacom účte. Skontrolujete si zostatok svojho úveru či hypotéky na pár klikov.

postova banka appgallery
Zdroj: Huawei AppGallery

Na aktiváciu aplikácie stačí klientom banky zadať prihlasovacie meno a heslo, ktorým sa prihlasuje do svojho internet bankingu. Následne si zvolí 4-miestny PIN kód, ktorým sa bude prihlasovať a môže ním potvrdzovať platby až do výšky 3000 €.

Na otázky nám odpovedá Lydia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky.

Prečo ste sa rozhodli zverejniť svoju aplikáciu aj v obchode Huawei AppGallery?

V obchode AppGallery vidíme veľký potenciál. Popularita Huawei zariadení je medzi našimi klientmi vysoká a z dôvodu zvýšeného dopytu zo strany našich klientov sme sa rozhodli pre zverejnenie aplikácie Poštovej banky aj pre túto platformu.

Aké boli vaše očakávania od spolupráce s Huawei, aké ciele ste si stanovili? Napĺňajú sa?

Zatiaľ analyzujeme vývoj a záujem klientov.

postova banka appgallery - 1
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aký je rozdiel v publikovaní aplikácií a komunikácii s Huawei v porovnaní s Google?

So zverejnením aplikácie v Huawei store máme veľmi dobré skúsenosti, ako aj s podporou zo strany Huaweiu. Samotný proces zverejňovania je porovnateľný s konkurenčnými platformami.

V čom sa aplikácia v AppGallery odlišuje od tej v Google Play?

Hlavným rozdielom je absencia Google služieb, čo nám dáva na druhej strane priestor pre ďalší rozvoj.

Ktoré funkcionality vašej aplikácie ešte len čakajú na svoje spustenie v AppGallery a kedy to bude?

Sú to hlavné funkcionality, ktoré sa týkajú vyššie uvedených Google služieb. Čo sa týka aplikácie Poštovej banky, ide o mapu pobočiek a bankomatov a odosielanie push notifikácií. Plánujeme rozvoj týchto funkcionalít, ale bližší termín doposiaľ nebol stanovený.

4.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+