MojAndroid

Otvorenie účtu  za 365 sekúnd a používateľský zážitok, aký ste ešte v inej banke nezažili. Účet zadarmo a to všetko len na pár klikov bez nutnosti niekam chodiť. Všetko, čo budete potrebovať je len váš smartfón. 365 už čoskoro ukáže, že vďaka novým technológiám a inteligentnému bankovníctvu budete aj banku chcieť používať každý deň – tak znie oficiálne vyhlásenie Poštovej banky pri ich novom produkte 365. Ide o odvážny projekt mobilnej banky, ktorá bude fungovať najmä v smartfónoch ako mobilná aplikácia a zákazníkom ako prvá banka na Slovensku ponúkne inteligentné bankovníctvo. Prví klienti si ju budú môcť odskúšať v beta verzii už v lete. Oficiálne 365 štartuje na jeseň.

Podstata inteligentného bankovníctva spočíva v tom, že človek od banky proaktívne dostane správnu informáciu v správnom čase na to, aby urobil správne rozhodnutie. Vieme mu poradiť, ako môže zmeniť svoje finančné správanie tak, aby mal na konci mesiaca viac peňazí, než na začiatku,“ hovorí Marek Šupa, CEO 365 banky.

Banka 365 bude poznať vaše správanie a bude vedieť predikovať, kedy je najlepší čas na zaplatenie účtov. Okrem toho ale ponúkne aj analýzu big dát a ďalšie praktické vychytávky.

Pri prevode peňazí  dáme klientovi vedieť, ak aktuálny stav jeho prostriedkov nebude stačiť na bežné plánované platby do konca mesiaca, resp. do ďalšej výplaty. Dostane od nás informáciu, ktorú si možno v danom momente ani neuvedomil a ktorá mu môže pomôcť vyhnúť sa možným nepríjemnostiam“, vysvetľuje M. Šupa.

Aplikácia 365 vás upozorní aj na nadmerné míňanie peňazí, napríklad pri posedení s priateľmi v meste. Nezabudne vak ani na také detaily, akými sú narodeniny, meniny, či výročia vo vašej rodine. Upozorní vás na ne a odporučí vám aj miesto, kde môžete svojej polovičke kúpiť napríklad kvety. Cez smartfón.

Od klienta k technológii. Nie naopak

Pri tvorbe aplikácie 365 brala Poštová banka ohľad aj na používateľský zážitok, a tak je aplikácia prispôsobená pre jednoduché ovládanie. UX testovali experti z Fakulty informatiky a informačných technológií, STU v Bratislave.

Vychádzali sme z princípu client centric, tj. postupovali sme od klienta a jeho potrieb. Tomu sme prispôsobovali vzhľad a funkcionalitu aplikácie tak, aby bola nielen vizuálne atraktívna, ale aj prehľadná a jednoduchá na používanie. Technológie totiž majú ľuďom zjednodušovať život, nie im ho komplikovať,“ uvádza M. Šupa.

Cieľom 365 banky je osloviť každého človeka, ktorý pristupuje na internet hlavne zo svojho smartfónu. V prvej fáze pôjde hlavne o ľudí, ktorí radi skúšajú nové trendy (tzv. early adopters). Po uvedení nových produktov, funkcionalít a riešení sa aj primárna cieľová skupina rozšíri o nové typy užívateľov.

Účet zadarmo je len začiatok

V 365-tke bude mať každý klient účet s platobnou kartou zadarmo, a to bez akýchkoľvek podmienok. Dokáže si ho založiť za rekordných 365 sekúnd. Nemusí pritom nikam chodiť, všetko vybaví na pár klikov. Stačí mu iba mobilná aplikácia. Spočiatku bude účet ponúkať základné možnosti, no na jeseň pribudnú aj sporiace produkty. K dispozícii bude aj inteligentná platba, ktorá odstráni nutnosť vypisovať IBAN číslo, či ďalšie, nefinančné riešenia. Neskôr pribudnú aj úvery, ktoré budú možno založené na investovaní verejnosti.

365 banka vznikla vďaka dôvere vedenia Poštovej banky, ktorá podporuje inovatívne slovenské projekty. Na vývoji spolupracuje 365 aj so slovenskými a českými startupmi v oblasti analýzy big data (Knoyd), umelej inteligencie (Good AI), používateľského zážitku (Habitable Services), ale aj vernostného systému (Dateio).

Skúška už čoskoro

356 bude jediná banka na našom trhu, ktorú si budete môcť už v lete otestovať v beta prevádzke, tj. ešte pred jej ostrým spustením. Všetci, čo chcú byť pri tom ešte pred tým, ako to na jeseň oficiálne „vypukne“, môžu napísať email na ahoj@365.sk. Viac informácií nájdete na webe banky 365.sk.

Zdroj: TS

1.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+