MojAndroid

Dnes, v stredu 28.12.2022 má pošta veľký výpadok ich systému. Môže za to výpadok informačného systému Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI), ktorému šéfuje Veronika Remišová. Problém pretrváva už od včera, 27.12.2022.

Nedostupné sú všetky elektronické služby štátu, ako napríklad výpis z registra trestov, odpis z registra trestov, výpis z obchodného registra, výpis z listu vlastníctva, kópia katastrálnej mapy, osvedčovanie dokumentov, či zaručené konverzie.

Preto ak sa chystáte v blízkej budúcnosti na poštu z jedného z hore uvedených dôvodov, radíme vám počkať na oficiálne informácie o obnovení systémov.

slovenska posta
Problémy zasiahli celé Slovensko | Zdroj: Markiza

Hovorkyňa Slovenskej pošty, Iveta Dorčáková, uvádza, že sa za problém ospravedlňujú, no nevznikol na strane pošty. Prosí tiež zákazníkov o zhovievavosť pri odstraňovaní problému. O obnovení systému bude pošta informovať.

Náš tip
Pošta varuje pred nebezpečným podvodom. Útočníci vám môžu vybieliť váš účet
28.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+