MojAndroid

Mobilné zariadenia sú užitočnými nástrojmi, používame ich pre zábavu a pre niekoho sú aj neodmysliteľnou súčasťou pracovného života. Ich použitie v nesprávny čas a na nesprávnom mieste však môže viesť k situáciám, ktoré si častokrát nechceme pripustiť. Jednou z nich je chatovanie a posielanie SMS správ počas riadenia automobilu. Práve toto sa pre študenta Alexandera Heita stalo v americkom meste Greeley štátu Colorado osudným.

heitov mobil

Podľa očitých svedkov, len niekoľko sekúnd pred haváriou, riadil študent svoje auto s hlavou sklopenou dole. Jeho automobil prešiel do ľavého jazdného pruhu, kde protiidúce auto muselo prudko pribrzdiť a zatrúbiť. Heit v poslednom momente stočil volant, no stratil kontrolu nad vozidlom, pretočil sa a skončil mimo cestu. Nehodu prežil, no po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol. Polícia našla vo vraku jeho telefón a ako sa neskôr ukázalo, Heit počas riadenia písal SMS. Jeho posledné slova, ktoré už nestihol odoslať boli, “Znie to dobre, uvidíme sa čoskoro …“.

Žiaľ, keď si povieme, že to urobíme len tentokrát, klameme sami seba,” povedal Jerry Garner, šéf miestnej polície. “Tento “jedenkrát”, sa môže ľahko stať poslednýkrát“. Sharon Heit, matka Alexandera Heita, prostredníctvom polície vydala prehlásenie: “Nemôžem zniesť pomyslenie na to, že niekto iný by si musel prejsť niečím podobným. Prosím, nikdy, nikdy nepíšte keď šoférujete. V zlomku sekundy si môžete zničiť svoju budúcnosť, zraniť alebo zabiť niekoho iného, a spraviť dieru v srdci každého, kto vás miluje“.

A čo vy, naši čitatelia? Používate svoj telefón počas riadenia automobilu? Ak áno, možno práve prípad mladého vyhasnutého života je dostatočným dôvodom pre to, aby ste s tým prestali. Ak nie, možno bude ďalší podobný článok práve o vás.

Zdroj: greeleytribune

16.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+