MojAndroid

Služba Google Inbox mala byť budúcnosťou Gmailu. Ponúkala omnoho pokročilejšie filtrovanie, odkladanie správ a viac vizuálnej organizácie. V poslednej dobe používatelia Google Inbox začali tušiť, že služba je vo fáze začiatku svojho konca. Nedávno sa tento fakt však potvrdil a už je známy aj konkrétnejší dátum vypnutia Google Inbox.

Ak používatelia navštívia vstupnú stránku Google Inboxu (google.com/inbox), budú uvítaní správou, ktorá hovorí “Inbox sa odhlasuje. Nájdite svoje obľúbené funkcie v novom Gmaile.” Google plánuje vypnúť Inbox do konca marca.

Hoci spoločnosť Google implementovala niektoré funkcie služby Inbox do Gmailu, nepreniesla ich všetky. Mnohí verní používatelia Inboxu budú rozrušení, keď zistia, že napríklad možnosť ukladania odkazov, či možnosť archivovania skupín e-mailov nie sú súčasťou služby Gmail.

Do hry vchádza ďalší e-mailový klient

Existuje ďalší e-mailový klient, ktorý by mohol v priebehu nasledujúceho mesiaca získať obrovské množstvo používateľov. Klient Spark pre iOS sa spustí aj pre Android zariadenia práve v tom čase, keď Google vypne svoj Inbox. Možno Spark dokáže vyplniť prázdnotu, ktorá zostane po Inboxe. :-)

20.3.2019
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+