MojAndroid

Tento deň, prvý máj, si v redakcii pripomíname naše začiatky. Už je to viac ako päť rokov, čo sme objavili čaro Androidu a začali sa venovať budovaniu portálu o smartfónoch, hrách a aplikáciách. Za tento pomerne krátky čas si tí najvernejší čitatelia mohli všimnúť zmenu vo vývoji stránky MojAndroid.sk, jej redakcie, ale aj operačného systému Android. Ten sa postupne objavoval v tabletoch, hodinkách, automobiloch či práčkach, tlačiarňach, v TV a mnohých iných zariadeniach, ktoré sme si ani nedokázali predstaviť.

Redakcia portálu oslavuje

V redakcii sme sa za päť rokov naučili mnohému, absolvovali sme množstvo tlačových konferencií a exkluzívnych predstavení produktov v New Yorku, Londýne, Barcelone, Berlíne a ďalších mestách. Je pre nás dôležité prinášať vám postrehy naživo, aby ste získali informácie z prvej ruky o novinkách, ktoré sa postupne objavujú aj na našom trhu. Od vzniku portálu sa na tvorbe obsahu podielalo už množstvo redaktorov, ktorým patrí veľká vďaka. Aktuálne náš tím tvorí skoro desať členov, po prvykrát sa v ňom objavila aj žena. Je mi cťou každý deň spolupracovať s týmito ľuďmi:

 • Fero Chovaňák
 • Ondrej Ličko
 • Michal Chovaňák
 • Matúš Kapusta
 • Martin Krcho
 • Alžbeta Harry Gavendová
 • Lukáš Pancurák
 • Martin Marek

orange android roadshow 2015 košice-246

 

Aktuálne projekty, ktoré zastrešujeme

Naša činnosť sa nespája len s tvorbou obsahu na webe MojAndroid.sk. Stojíme aj za týmito aktivitami:

 • stretnutie Android fanúšikov na Slovensku Orange Android Roadshow 2015
 • tlačený časopis Android Magazín
 • komunitné AndroidForum
 • VIDEOblog Čo týždeň dal, recenzie a reportáže z akcií na YouTube
 • anketa o najobľúbenejšie zariadenia na Slovensku Android Roka
 • súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska Android Code

 

Novinky na stránke: blog, aktualizácie na email a mobilný bazár

Náš web, či sa to už na prvý pohľad zdá alebo nie, prechádza každým dňom mnohými väčšími a menšími zmenami. Optimalizujeme načítavanie stránky, pribúdajú nové zariadenia v Android katalógu, staráme sa o katalóg slovenských aplikácií. Pripravili sme však aj pár noviniek, ktoré sú aktuálne v beta testovaní a postupne ich budeme predstavovať počas aktuálneho mesiaca.

Aktualizacie.MojAndroid.sk

Ako prvú novinku chceme predstaviť novú podstránku, kde nájdete všetky informácie o updatoch, ktoré sú aktuálne dostupné alebo len v príprave. Všímame si, že mnoho z vás nám každý deň píše a pýta sa na informácie ohľadne updatov pre svoje zariadenie. Aby sme zjednodušili navigáciu, dali sme tieto informácie prehľadne na jednu stránku. Navyše, aby sme vám uľahčili prístup k týmto podstatným článkom, pripravili sme špeciálnu emailovú službu. Po zaregistrovaní svojho emailu vám pošleme email vždy, keď sa objavia nové informácie k aktualizácii.

Android-aktualizacie-MojAndroid

Blogy na MojAndroid.sk

Blogy nie sú úplná novinka na našom webe. Fungovali už dlhšie, no po aktualizácií novej verzie stránky sme ich dočasne pozastavili. Vo vynovenej forme ich opäť spustíme v budúcom týždni. To znamená, že aj vy sa budete môcť opäť podeliť o skúsenosti so svojimi zariadeniami, či tipmi na zaujímavé aplikácie a hry. Tie najlepšie články budeme zdieľať aj na našej skupine na sociálnej sieti Facebook.

Android bazár v mobile

Vieme, že čoraz viac ľudí náš web navšteuje práve z mobilu a preto sa snažíme postupne vylepšovať a optimalizovať dôležité časti stránky MojAndroid.sk aj pre tieto zariadenia. Aktuálne prinášame zlepšenú verziu bazáru, ktorú nájdete na podstránke AndroidBazar.sk alebo MojAndroid.sk/bazar.

Narodeninová súťaž: už čoskoro :-)

K narodeninám už tradične patrí narodeninová súťaž a torta. Aj tento rok to nebude inak. Narodeninovú súťaž spustíme už čoskoro, zatiaľ len prezradím, že máme pripravené zaujímavé ceny (3x smartfóny, príslušenstvo a navigácie) v celkovej hodnote 4.000 EUR. Narodeninová torta zase nebude chýbať na ďalšej akcii Orange Android Roadshow, najbližšie sa stretneme v Bratislave v sobotu 23.mája 2015. Už teraz sa môžete zadarmo zaregistrovať.

Formulár: povedzte nám, ako ste s našim webom spokojní a kde sa máme zlepšiť

Na záver už len chceme poďakovať všetkým čitateľom za ich neustálu priazeň a podporu. Ak chcete pomôcť pri zlepšovaní nášho portálu, stačí vyplniť tento formulár. Všetky odpovede dôkladne preštudujeme a budeme sa snažiť portál stále zlepšovať aj na základe vašich pripomienok a návrhov.

>>> Formulár: Hodnotenie stránky MojAndroid.sk <<<

1.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+