MojAndroid

Značka Tesla sa vo svete stala známou najmä vďaka novým automobilom, ktoré nepoháňa nafta alebo benzín, ale elektrická energia uložená v batériách. Elektrický motor má výhodu nielen v malých nákladoch na palivo, ale aj vo vysokom výkone, ktorý dokáže na modeloch Tesly premeniť na pohyb. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h bez problémov zvládnu v čase pod 4 sekundy a plusom sú aj nulové emisie, či minimálny hluk. Je to úplne nový zážitok z jazdy a nových technológií, ktoré Tesla do svojich automobilov implementovala. Úspechov tejto spoločnosti na poli elektrických automobilov si všimli aj veľké automobilky Porsche a Mercedes, ktoré podľa Manager Magazin pripravujú vlastné verzie elektrických superšportiakov. Tieto majú priamo konkurovať Modelu S od Tesly.

Náš tip
Tesla predstavila nový superšportiak, cestu bude sledovať za vás

Detaily ohľadom nových modelov vyššie spomínaných výrobcov sú zatiaľ veľmi strohé, no podľa dostupných informácií by mali na jedno nabitie ponúknuť minimálny dojazd 402 km. Porsche chce vyrobiť model podobný Panamere, zatiaľ čo elektrické auto od Mercedesu sa bude viac podobať na jeho E a S-kové sedany. Projekty vlastných elektrických automobilov sú však stále v počiatkoch a na trhu sa v prípade Porsche neobjavia skôr ako v roku 2018, v prípade Mercedesu to má byť ešte neskôr, v roku 2021. Je však dobré vidieť, že aj v oblasti elektrických automobilov vzniká stále väčšia konkurencia, ktorá pomôže dostať technológie z týchto drahých kúskov do automobilov, ktoré sú prístupné širokej verejnosti.

Zdroj: engadget

27.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+