MojAndroid

V tomto článku sa pokúsime zhrnúť ponuku paušálov našich štyroch operátorov v troch cenových reláciách. Tento článok by mal slúžiť ako prehľad toho najlepšieho, čo v týchto cenových kategóriách u našich operátoroch môžete dostať. Na konci nevyberieme najlepší paušál, pretože každý má iné priority. Niekto potrebuje čo najviac SMS, iný zase neobmedzený dátový balíček, prípadne potrebuje čo najviac telefonovať do zahraničia.

Náš tip
Posilnenie pokrytia operátorov počas festivalov | OPERÁTORI

Paušály do 10 €

Orange má vo svojom portfóliu paušál s názvom Go Europe 10 €. Ten stojí presne 10 € mesačne a ponúkne 100 voľných minút do všetkých sietí SR, zo SR do EÚ, USA a Kanady a v rámci EÚ. SMS alebo MMS sa v balíku nenachádzajú, no môžete si ich dokúpiť. Za 1 € dostanete 100 SMS/MMS, za 2 € nekonečné SMS/MMS. Pokiaľ máte chuť aj dátovať, môžete využiť neobmedzené dáta, no maximálna rýchlosť je len 64 kb/s, to znamená, že ich využijete maximálne na chatovacie aplikácie. Na prezeranie stránok alebo nebodaj pozeranie videí je to nedostatočná rýchlosť. Môžete si dokúpiť balíček, za ktorý zaplatíte 1 € a dostanete 100 MB dát plnou rýchlosťou, prípadne za 6 € môžete využiť 1 GB dát. Pokiaľ ale nakúpite cez e-shop, k paušálu dostanete 2 GB extra dát mesačne na celý rok zdarma.

Za 10 € mesačne môžete mať v Telekome paušál Áno S. V rámci neho môžete využiť 100 voľných minút na hovory do všetkých sietí v SR, zo SR do EÚ, z EÚ do SR a aj z EÚ do EÚ. Pokiaľ by ste potrebovali napísať sms, tie v paušále predplatené nemáte. Za 1 SMS/MMS zaplatíte 7 centov. Operátor si v rámci tohto paušálu pripravil aj balík 250 voľných megabajtov, ktoré môžete využiť na surfovanie po internete. Pokiaľ by vám základný balíček nestačil, máte na výber zo slušného množstva doplnkových služieb.

  • Neobmedzené SMS/MMS za 3 € mesačne
  • Neobmedzené volania v rámci siete Telekom za 3 € mesačne
  • 100 voľných minút navyše do všetkých sietí za 3 € mesačne
  • 1 GB voľných dát na mesiac za 5 €

4ka vám v cene do 10 € ponúkne paušál s názvom Sloboda 300. Ten vás vyjde na 9 € mesačne. V rámci tohto paušálu dostane zákazník 300 jednotiek, ktoré môže použiť na volania alebo SMS v celej EÚ. Pokiaľ radi dátujete, dostanete aj 1 GB voľných dát v 4G sieti 4ky, prípadne 3G/2G sieti obchodného partnera (Orange). Ak radi dátujete ešte viac, môžete si za 3 € zakúpiť extra dátový balík, v ktorom máte až 15 GB dát v sieti 4ka. Operátor si ale pre svojich zákazníkov pripravil akciu a teraz s týmto balíkom môžu dátovať neobmedzene v 4G sieti 4ky, ako aj v 3G a 2G sieti obchodného partnera.

Operátor O2 za cenu do 10 € nemá v ponuke žiadny paušál, najlacnejší začína cenou 15 €.

Paušály do 20 €

Najväčší slovenský operátor Orange za 20 € ponúka paušál s názvom Go Europe 20 €. V rámci neho zákazníci dostanú 200 voľných minút do všetkých sietí SR, zo SR do EÚ, USA, Kanady a v rámci EÚ. V cene paušálu sú aj nekonečné hovory na vybraných 5 čísel v sieti Orange. Na dátovanie môžu zákazníci využiť 500 MB dát v rámci SR a EÚ. Pokiaľ by bolo málo, za 3 € je možné dokúpiť balíček s ďalšími 500 megabajtami. Pokiaľ nakúpite cez e-shop, dostanete 5 GB dát mesačne na celý rok zdarma. Pokiaľ radi esemeskujete, budete si musieť dokúpiť balíček SMS/MMS, pretože tieto sa v paušále nenachádzajú. Za 1 € mesačne dostanete 100 SMS/MMS, za 2 € mesačne budete môcť esemeskovať neobmedzene.

Telekom má vo svojej ponuke paušálov paušál s názvom Áno M. Ten stojí presne 20 € mesačne a neobmedzené volania a SMS/MMS do všetkých sietí v SR, zo SR do EÚ, z EÚ do SR a z EÚ do EÚ. Na dátovanie dáva zákazníkom operátor k dispozícii 500 MB dát mesačne v SR a EÚ. Ak chcete dátovať viac, za príplatok 5 € mesačne vám Telekom dá ďalší gigabajt dát. Ak zaplatíte o euro viac, dostanete gigabajty dva.

O2 za 20 € mesačne ponúka Strieborný paušál. V rámci neho zákazníci dostanú neobmedzené volania a SMS v celej EÚ. Keď si ho objednáte bez telefónu, máte k dispozícii 1 GB dát mesačne v celej EÚ, pokiaľ bude paušál s telefónom, dát bude 500 MB.

Najmladší slovenský operátor 4ka má v ponuke za sumu 20 € mesačne paušál s názvom SLOBODA ∞ +. V rámci tohto paušálu dostanete nekonečné volania a SMS v rámci SR a EÚ a 1 GB dát v celej EÚ. Navyše dostanete aj nekonečná dáta v sieti 4ka, no operátor má veľmi zaujímavú ponuku na leto. Nekonečné dáta sú k dispozícii aj v sieti obchodného partnera.

Paušály do 30 €

Paušál Go Europe 30 € od Orangeu ponúka za 30 € mesačne nekonečné volania do všetkých sietí v SR a v rámci EÚ, rovnako ako 500 minút do EÚ, USA a Kanady. Paušál obsahuje aj 2 GB dátový balíček, ktorý využijete na Slovensku a v EÚ. Za 3 € si môžete dokúpiť ďalší gigabajt. Pokiaľ si paušál objednáte cez e-shop, dostanete ako bonus 5 GB dát mesačne po celý rok. SMS a MMS paušál neobsahuje, no dajú sa dokúpiť. Za 1 € dostanete 100 voľných SMS/MMS, za 2 € budú SMS/MMS neobmedzené.

Telekom v svojom paušále s názvom Áno L za 30 € mesačne ponúka neobmedzené volania a SMS/MMS do všetkých sietí v SR, zo SR do EÚ, z EÚ do SR a z EÚ do EÚ. Na dátovanie môžu zákazníci využiť 4 GB v SR a EÚ. Ak chcete dátovať viac, za príplatok 5 € mesačne vám Telekom dá ďalší gigabajt dát.

O2 vo svojom zlatom paušále, ktorý stojí 30 € mesačne, ponúka neobmedzené hovory a SMS v rámci EÚ. Okrem toho dostanú zákazníci aj 3 GB voľných dát, ktoré môžu minúť v celej EÚ.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+