MojAndroid

Operátor O2 zahrnul do svojej ponuky zaujímavý program s názvom Mám to, máš to, ktorý konkuruje najmä známemu riešeniu od Orange s názvom Navzájom zadarmo. Vrámci toho volajú účastníci medzi sebou zadarmo, pričom bezplatné sú aj SMS správy. Túto službu dnes už využívajú tisíce zákazníkov tohto operátora, vďaka čomu ušetria mesačne niekedy aj desiatky eur. Služba od O2 je v niektorých smeroch podobná, no v mnohých ďalších sa líši.

Náš tip
Služba Navzájom zadarmo od Orangeu má už pol milióna zákazníkov

Oba programy ponúkajú hovory medzi sebou zadarmo, no Orange ponúka tiež textové správy medzi užívateľmi zadarmo, čo je ale zároveň základná služba od O2. O2 navyše umožňuje aj volanie do zahraničia a mimo siete, čo je zasa výrazná výhoda oproti Orange, ktorý toto vrámci tohto programu neponúka. V kategórii poplatkov vyhráva riešenie od oranžového operátora. Pre aktiváciu služby totiž stačí, aby zakladateľ mal mesačnú faktúru v minimálnej výške 20 EUR, zatiaľ čo v O2 je to až 45 EUR. Medzi ďalšie podmienky v prípade Orange patrí už iba to, že členovia skupiny musia byť zákazníkom Orange bez ohľadu na to, aké služby používajú. To znamená, že im stačí aj program s nulovým paušálom. V prípade O2 je to komplikovanejšie a každý zúčastnený musí mať minimálnu mesačnú faktúru vo výške 15 EUR a mať aktívnu O2 tarifu.

02: Mám to, máš toOrange: Navzájom zadarmo
Hovory vrámci sieteÁnoÁno + SMS & MMS
Hovory mimo sieteÁno + zahraničieNie
Minimálna mesačná faktúra zakladateľa45 €20 €
Požiadavky na členovByť zákazníkom O2, O2 tarifa, Minimálna faktúra 15 €Byť zákazníkom Orange
Minimálna mesačná fakturácia člena15 €0 €
DostupnosťPostpaid zákazníci + BiznisPrepaid, Postpaid + Biznis
Neobmedzené volania do EU a všetkých sietí zo SR a ČRÁnoNie
ViazanosťNieÁno
Poplatky spolu45 + 15 + 15 + 15 + 1520 + 0 + 0 + 0 + 0

Na prvý pohľad rovnaké služby sú tak viac, než odlišné. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody a hoci na prvý pohľad je riešenie od Orange dostupnejšie, výhoda v podobe bezplatného volania do zahraničia a iných sietí na strane O2 má veľmi veľkú váhu. V prípade, že takéto volania potrebujete a aj reálne využijete na volanie so známymi, ktorí sú stále mimo Slovenska. Dalo by sa tak povedať, že obaja operátori týmto spôsobom cielia na iných zákazníkov.

Náš tip
VIDEO | O2: Diamantový a Platinový paušál môžu zdieľať nekonečno, cez službu Mám to, máš to

Ktorý z týchto programov by ste si vybrali vy? Dali by ste prednosť volaniam do zahraničia a iných sietí od O2, alebo by ste uprednostnili menšie nároky na účastníka skupiny v podaní Orange? Dajte nám vedieť v diskusii, ktorý z programov sa vám páči viac.

Zdroj: 02, Orange

24.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+