Telefóny s najdlhšou výdržou

.

Porovnanie TOP mobilov, ktoré ponúkajú najdlhšiu výdrž

Telefóny s dobrou výdržou batérie sa už prakticky vytratili. Väčšina nových modelov ponúka výdrž jeden deň. Od rána do večera. Nájdu sa ale aj také, ktoré sú v tomto smere lepšie ako konkurencia. Dnes už prakticky každý výrobca ponúka aspoň jeden model, ktorý je zameraný na výdrž. Je jasné, že používatelia majú o tieto zariadenia záujem. Nie každý chce nabíjať každý deň, prípadne dvakrát denne. My sme sa preto pozreli na tie najlepšie smartfóny, ktoré ponúknu nadštandardnú výdrž. Cena v tomto smere úlohu nezohráva. Pozrite si naše porovnanie mobilov s najdlhšou výdržou.

Asus ROG Phone 5s

Poriadna herná mašina so skvelými parametrami, vysokým výkonom a najmä veľkou batériou, ktorá zabezpečí skvelú výdrž. 6000 mAh je naozaj výrazný nadštandard a sme radi, že Asus v porovnaní s predchodcom z batérie neubral.

Asus ROG Phone 5s
Asus ROG Phone 5s | Zdroj: rog.asus.com

Zaujímavé je aj nabíjanie. To má výkon až 65 W a za pol hodinu na nabíjačke sa zariadenie dostane na 70 % kapacity batérie. K dispozícii je dokonca aj reverzné káblové nabíjanie. Asus ROG Phone 5s je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 888+ v kombinácii s 8-16 GB RAM.

Displej má uhlopriečku 6,78″, FullHD+ rozlíšenie a 144 Hz obnovovaciu frekvenciu. Smartfón je kvôli veľkej batérii pomerne ťažký, jeho hmotnosť je 238 gramov.


⇪ Na začiatok stránky ⇪


Apple iPhone 13 Pro Max

Do tohto výberu jednoznačne patrí Apple iPhone 13 Pro Max. Osadený je síce batériou s kapacitou len 4352 mAh, no vo výdrži pri používaní jednoznačne kraľuje. Hlavným dôvodom je skvelá optimalizácia nielen operačného systému, ale aj čipsetu Apple A15, ktorý si Apple vyrába sám.

Apple iPhone 13 Pro fotoaparat
Apple iPhone 13 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V oblasti nabíjania však tento smartfón nijako neexceluje. Výkon 27 W dnes naozaj nikoho neohúri. Nechýba však ani bezdrôtové nabíjanie s podporou MagSafe (magnetické bezdrôtové nabíjanie) s výkonom 15 W. Reverzné nabíjanie chýba.

Smartfón ďalej ponúka kvalitnú konštrukciu, špičkový 120 Hz displej a päťročnú softvérovú podporu. Nechýba ani kvalitný fotoaparát, ktorý patrí medzi to najlepšie na trhu.


⇪ Na začiatok stránky ⇪


OnePlus Nord CE

Na prvý pohľad sa môže zdať, že tento model v tomto výbere nemá čo robiť. Batéria s kapacitou 4500 mAh nijako neohúri. Avšak jeho výdrž je naozaj výborná. Zapísala sa pod ňu nielen výborná optimalizácia systému, ale aj úsporný čipset Qualcomm Snapdragon 750G 5G.

OnePlus Nord CE 5G displej
OnePlus Nord CE | Zdroj: Redakcia

Okrem nadštandardnej výdrže ponúkne OnePlus Nord CE aj rýchle 30 W nabíjanie, bezdrôtové bohužiaľ chýba. Nechýba pekný 90 Hz displej, obľúbená nadstavba OxygenOS či slušný fotoaparát. Príjemná je aj cena.


⇪ Na začiatok stránky ⇪


Motorola moto g60

Minuloročný kúsok, ktorý výborne poslúži aj v roku 2022. Motorola už dlhodobo stavia na dobrej výdrži a moto g60 je toho skvelým príkladom. Tento smartfón je osadený batériou s kapacitou úctyhodných 6000 mAh.

Motorola moto g60
Motorola moto g60 | Zdroj: Motorola

V kombinácii s úsporným procesorom a veľmi ľahkou nadstavbou, ktorá je dobre optimalizovaná, ponúka naozaj skvelú výdrž. Nabíjanie s výkonom 20 W síce nepatrí medzi najrýchlejšie, ale vzhľadom na skvelú výdrž určite postačí. Zariadenie ďalej ponúka 120 Hz IPS displej a zaujme aj fotoaparátom s rozlíšením 108 megapixelov.


⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy M51

Zaujímavý kúsok z dielne Samsungu, ktorý svojim dizajnom príliš nevyčnieva z radu, no súčasne je rekordérom v oblasti výdrže. Stará sa o to robustná batéria s kapacitou 7000 mAh. Nejde síce o najnovší model, no stále poslúži veľmi dobre. Navyše, jeho cena časom príjemne klesla.

Samsung Galaxy M51
Samsung Galaxy M51 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Poháňa ho Qualcomm Snapdragon 730, teda staršia verzia čipu bez podpory 5G, ktorý sprevádza 6 GB RAM a 128 GB úložisko rozšíriteľné microSD kartami. Nechýba 3,5 mm jack pre slúchadlá alebo NFC čip pre mobilné platby. Jasnou prednosťou je však bezkonkurenčná batéria.


⇪ Na začiatok stránky ⇪