MojAndroid

V dnešnej časti seriálu Android Duel sme proti sebe postavili vlajkové lode spoločností HTC a Samsung. Asi už tušíte, ktoré to sú. Samozrejme ide o nový HTC One (M8) a Samsung Galaxy S5, ktoré len nedávno výrobcovia predstavili verejnosti. My sme už obidva modely testovali a ich podrobné recenzie nájdete na MojAndroid.sk. Ako však obstáli v priamom súboji proti sebe? Prečítajte si náš Duel a zistíte to.

Náš tip
RECENZIA | HTC One (M8) – K dokonalosti mu chýba málo

Náš tip
Recenzia | Samsung Galaxy S5 – nekorunovaný kráľ galaxií

KONŠTRUKCIA

Obidva smartfóny prichádzajú v dizajne, ktorý nápadne pripomína minuloročné modely. Nemám im to za zlé, pretože s podobnou filozofiou prichádzajú viaceré spoločnosti, medzi ktoré nepochybne patrí aj Sony alebo Apple. Samsung Galaxy S5 sa od svojho predchodcu veľmi nelíši. Je väčší, zdá sa byť aj pevnejší a má zadný kryt s novým vzorkovaním, ktorý je pokrytý soft-touch povrchom príjemným na dotyk.

Nový Galaxy S5 dizajnom príliš neprekvapí a pravdepodobne ani nenadchne. Samsung sa tu držal osvedčených línií, materiálov a výrobných postupov. Nový smartfón je vyrobený z plastu, ale vonkoncom nevyzerá tak luxusne ako HTC One (M8). Práve ten ma svojím dizajnom a spracovaním očaril viac. Hoci je väčší a ťažší, vďaka zaobleným hranám sa v ruke drží výborne. Minimálne tak dobre ako S5. Nový HTC One vsadil na kov, ktorý sa tu nachádza až v 90% zastúpení. Po konštrukčnej stránke je podľa môjho názoru HTC One (M8) dokonalý a v tomto smere nad Samsungom Galaxy S5  jasne vedie.

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-19

Ktorý smartfón by som si teda vybral len na základe vzhľadu a konštrukčného spracovania? Jednoznačne HTC One (M8). Samozrejme len do tej chvíle, kým by ste nepotrebovali odolnosť voči vode a prachu, ktorú Samsung Galaxy S5 ponúka.

Názor druhého redaktora, Ondrej Ličko komentuje:

Hoci súhlasím s tým, že HTC One (M8) ponúka kvalitnejšie materiály, v konštrukčnom porovnaní ho nevidím ako jasného víťaza. Vadí mi predovšetkým zbytočne veľký priestor pod a nad displejom, kde by som si vedel predstaviť najmä samostatné softvérové tlačidlá tak, ako ich ponúkal prvý HTC One. Inak môžem potvrdiť, že sa nová vlajková loď taiwanského výrobcu drží v rukách naozaj pohodlne.

Na Samsungu Galaxy S5 mi vadí použitie plastu, no v jeho prospech hrajú rozmery, hmotnosť aj rozloženie ovládacích prvkov na tele. Medzi veľkú výhodu tiež treba označiť vymeniteľnú batériu či vodeodolnosť zariadenia, a preto by som si z tejto dvojice zvolil skôr model od Samsungu. HTC patrí v spracovaní svojich smartfónov medzi špičku, tento rok však svojich dizajnérov neusmernilo tak, ako to bolo potrebné. HTC One (M8) má pre mňa až príliš veľké rozmery na to, že ponúka “iba” 5-palcový displej.

 HTC One M8Samsung Galaxy S5
Rozmery146.4 x 70.6 x 9.4 mm142 x 72.5 x 8.1 mm
Hmotnosť160 g145 g
Ochranné skloGorilla Glass 3Gorilla Glass 3
MateriálHliník + polykarbonátPolykarbonát

DISPLEJ

Samsung aj HTC prišli tento rok s vlajkovými modelmi, ktoré ponúkajú opäť o niečo lepšie vlastnosti displejov. Samsung vybavil svoj smartfón 5,1-palcovým zobrazovacím panelom, HTC použilo menšiu 5-palcovú zobrazovaciu jednotku. Obidva ponúkajú Full HD rozlíšenie, ktoré na daných uhlopriečkach maximálne postačuje. Vybrať spomedzi nich najlepší displej je však veľmi ťažké. Obidva ponúkajú dobré farebné podanie aj pozorovacie uhly, či dobrú čitateľnosť vo vonkajších prostrediach.

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-22

Pri zobrazovaní bielej sa mi viac páčil HTC One, v čiernej naopak dominoval Samsung Galaxy S5. Každopádne, pre ktorýkoľvek z týchto telefónov sa rozhodnete, tak kvalitou displeja rozhodne nebudete sklamaní. Aj preto by som v tejto kategórii volil remízu. Samozrejme, pri profesionálnom meraní by sa rozdiely našli, rovnako ako aj pri priamom porovnaní bok po boku. Výber farebne presnejšieho displeja je však pre ľudské oko náročné a preto ostáva na používateľovi, ktorý z nich sa mu bude páčiť viac.

Názor druhého redaktora:

SuperLCD jednotka v smartfónoch HTC je označovaná dlhodobo za to najlepšie, čo vo svojom smartfóne môžete mať. Samsung to však očividne nakoplo pri vývoji najnovšej generácie SuperAMOLED jednotky, ktorá ponúka krajšie farby aj lepšiu čitateľnosť, než predošlé verzie Galaxy zariadení. Aj ja by som preto v tejto kategórii zvolil za víťazov obidva porovnávané smartfóny.

 HTC One M8Samsung Galaxy S5
Veľkosť5"5,1"
Rozlíšenie1920 × 1080 px1920 × 1080 px
PPI (Hustota pixelov)441 ppi432 ppi
TechnológiaSuper LCD 3Super AMOLED

VÝKON

Výkon obidvoch kúskov sa pohybuje v súčasnosti na takej úrovni, že jeho nedostatok určite pociťovať nebudete. Samsung Galaxy S5 aj HTC One (M8) sú v podstate vybavené rovnakými vnútornosťami, ktoré zahŕňajú štvorjadrový procesor Snapdragon 801 a 2 GB RAM. V Galaxy S5 však nájdete o niečo výkonnejší variant, ktorý pracuje na frekvencii 2,5 GHz. Benchmarky nebudem rozoberať, pretože tie sa už dávno z používateľského hľadiska stali takmer irelevantné.

S5 aj One (M8) sú skutočne rýchle, no svojimi rýchlymi reakciami a spúšťaním aplikácii ma viac presvedčil HTC One (M8). Práca s ním je rýchlejšia a pri spúšťaní aplikácii je takmer vždy o krok vpred pred svojim konkurentom. Za vinu tomu dávam aj zbytočné prechodové efekty, ktoré Samsung použil v nadstavbe TouchWiz. Ostatné úkony ako prehliadanie internetu, či prehrávanie videí sú na tom pri obidvoch modeloch približne rovnako. Víťaz je teda aspoň v mojom prípade jednoznačný – HTC One (M8).

Názor druhého redaktora:

Aj keď majú oba zariadenia takmer rovnaké hardvérové špecifikácie, pri bežnom používaní je už na prvý pohľad rýchlejším HTC One (M8). Samsung Galaxy S5 je dostatočne svižný, ale množstvo prechodových efektov navonok systém spomaľuje. Bežný používateľ si tohto faktu nikdy nevšimne, a preto to pre neho nie je v tomto porovnaní smerodajné. Nároční používatelia však rozdiel v rýchlostiach pocítia.

 HTC One (M8)Samsung Galaxy S5
ProcesorQualcomm Snapdragon MSM8974AB 801, 2,3 GHz Qualcomm Snapdragon MSM8974AC 801, 2,5 GHz
GrafikaAdreno 330Adreno 330
Pamäť RAM2GB2GB
Vnútorná pamäť16GB16GB
Micro SDdo 128 GBdo 128 GB
Podpora USB HostÁnoÁno

OPERAČNÝ SYSTÉM

Operačný systém obidvoch zariadení má svoje plusy aj mínusy. Samsung ponúka pomerne robustnú nadstavbu TouchWiz, s množstvom funkcií a doplnkov, ktoré nemusia vyhovovať každému a sú určené len špecifickej skupine ľudí. Ak vás ale nezaujímajú doplnky, ktoré Galaxy S5 ponúka, tak by som sa priklonil k jednoduchšiemu, podľa mňa krajšie spracovanému a rýchlejšiemu prostrediu nachádzajúcemu sa v HTC One (M8).  Ak sú ale pre vás smerodajné rôzne funkcie, tak potom bohatšiu výbavu ponúka Galaxy S5, ktorý však okrem nového menu s nastaveniami, trochu upraveného launcheru, uzamykacej plochy a notifikačnej lišty, ponúka staré používateľské prostredie TouchWiz. Ktorý z OS sa vám viac zapáči, ostáva už len na vás. Aj preto som jasného víťaza v tejto kategórii nevybral. Mne ako dlhoročnému používateľovi HTC-čiek však úplne vyhovuje Sense 6.0, na ktorý som si už zvykol.

Recenzia-HTC-One-M8-screen2-7 samsung-galaxy-s5-screenshot-11 Recenzia-HTC-One-M8-screen2-11 samsung-galaxy-s5-screenshot-38

Recenzia-HTC-One-M8-screen2-8 samsung-galaxy-s5-screenshot-67 Recenzia-HTC-One-M8-screen2-10 samsung-galaxy-s5-screenshot-62

Názor druhého redaktora:

Obe z nadstavieb systému Android 4.4 KitKat majú svoje výhody. Zatiaľ čo v Samsungu ide hlavne o funkcie a komplexné možnosti pre používateľov, HTC vsadilo skôr na intuitívnosť a jednoduchosť. Pri rozhodovaní tak zavážia vaše požiadavky a to, čo od zariadenia očakávate.

MULTIMÉDIÁ

Dva sú viac ako jeden. To platí aj v prípade porovnania reproduktorov nachádzajúcich sa na HTC One (M8) a Samsung Galaxy S5. Zatiaľ čo smartfón od Samsungu ponúka jeden reproduktor umiestnený vzadu, HTC One (M8) ich má dva a to vpredu. Asi uhádnete, ktoré z nich hrajú lepšie. Hlasitosťou sa Galaxy S5 však takmer vyrovná HTC One (M8), no to sa bohužiaľ nedá povedať o kvalite. M8 ponúka plnší a bohatší zvuk reproduktorov, pričom vďaka ich počtu a umiestneniu ponúkajú dobrý stereovnem, čo oceníte nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri hraní hier.

HTC 3

Prehrávanie videí je samozrejme bezproblémové a na obidvoch smartfónoch je k dispozícii video výstup v podobe microUSB konektoru s podporou štandardu MHL. Pomocou redukcie teda Samsung Galaxy S5 aj HTC One M8 pripojíte bezproblémovo k televízoru alebo monitoru s HDMI vstupom.

Názor druhého redaktora:

Používatelia nároční na multimédiá by si mali zvoliť HTC One (M8). Ten ponúka o niečo silnejšie a kvalitnejšie reproduktory než Samsung Galaxy S5, ktorý sa však konkurenciou nedá zahanbiť. Zvuk vychádzajúci zo zadného reproduktoru má síce plechovejší prejav, no hlasitosťou sa radí hneď za vlajkovú loď HTC. Ostatné funkcie spojené s multimédiami zvládajú oba zariadenia bravúrne a nájdeme tu len minimálne rozdiely.

FOTOAPARÁT

Asi najväčším rozdielom medzi týmito smartfónmi je fotoaparát. Každý výrobca sa vydal tak povediac vlastnou cestou. Zatiaľ čo sa HTC spolieha na svoj ultrapixelový fotoaparát s menším rozlíšením, Samsung ide cestou zvyšovania rozlíšenia. To v prípade vlajkovej lode dosiahlo 16 Mpix, čo je štvornásobne viac ako v prípade HTC. Technológia oboch snímačov sa značne odlišuje. Samsung používa nový ISOCELL snímač, ktorý sľubuje najmä lepšiu citlivosť, či farebnú vernosť aj v horších svetelných podmienkach. HTC sa pri svojom fotoaparáte zvykne chváliť veľkosťou pixelov, ktoré majú 2 μm a sú umiestnené na 1/3” snímači. Snímač v Galaxy S5 zas používa pixely s rozmerom 1,12 μm, ktoré umiestnil na senzor veľký 1/2.6”. Je preto jasné, že HTC One M8 má lepšie fotiť najmä pri zhoršených svetelných podmienkach. To sa mi pri našom dueli aj potvrdilo a nižšie môžete nájsť niekoľko záberov a video, ktoré boli vytvorené v noci a môj názor potvrdzujú.

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-9

Na druhej strane, cez deň sa viditeľne lepšie darí Samsungu Galaxy S5, ktorý už na prvý pohľad zachytí viac detailov. Rozdiel medzi 4 Mpix a 16 Mpix snímačom je markantný a pri priblížení ihneď viete prečo. Detaily zachytené Samsungom Galaxy S5 sú na smartfón skutočne výborné a to platí aj o farebnej vernosti snímkov. Nižšie uvedené snímky boli vytvorené počas dňa za dobrých svetelných podmienok. Na fotografiách môžete jasne vidieť dominanciu Samsungu, zábery ním vytvorené sú farebne presnejšie a živšie. Všimol som si však, že ISOCELL snímač Samsungu zvykne v niektorých situáciach viac zvýrazňovať červenú farbu.

Poznámka: Fotografie sú nahrané v rovnakom rozlíšení. Fotografie v plnej kvalite nájdete na tomto odkaze.

 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-1 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto1

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-5 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto5

HTC One (M8) vs. Samsung Galaxy S5

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-10 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto10

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-19 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto19

HTC One (M8) vs. Samsung Galaxy S5

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-22 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto22

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-25 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto25

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-21 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto21

HTC One (M8) vs. Samsung Galaxy S5 – na fotografii s tulipánom je rozdiel vo farbách najvýraznejší

Obidva smartfóny sme porovnali aj pri fotení v zhoršených svetelných podmienkach v miestnosti a vonku. V tomto prípade vyhral HTC One (M8), ktorý vďaka ultrapixlovému snímaču dokáže zachytiť viac svetla. Asi najlepšie je vidieť rozdiel na fotografií s kvetmi a Katedrálou svätého Martina, ktoré viditeľne lepšie zachytil nový One. Samozrejme, v mnohých prípadoch nie je rozdiel až tak markantný, no mne osobne sa vo väčšine prípadov viac páčili fotky HTC-čka.

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-9 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto9

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-23 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto23

Naľavo fotografie HTC One (M8), napravo Samsungu Galaxy S5.

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-20 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto20

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-24 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto24

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-4 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto4

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-12 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto12

Pri fotení v miestnosti je výkon oboch fotoaparátov veľmi podobný. Napriek tomu sa mi o niečo viac páčili snímky z HTC One (M8).

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-2 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto2

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-17 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto17

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-16 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto16

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-15 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto15

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-8 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto8

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-6 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto6

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-3 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto3

Posledné dve porovnávacie fotografie boli vytvorené v noci len pri pouličnom osvetlení s aktivovaným LED bleskom. HTC One (M8) minimálne v prípade dopravnej značky ponúka lepší detail a najmä farby.

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-27 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto27

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-28 Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-S5foto28

Názor druhého redaktora:

S výnimkou nočných snímok má kvalitnejší fotoaparát Samsung Galaxy S5. Ten vďaka technológii ISOCELL fotí pomerne kvalitné zábery aj pri slabšom osvetlení, pričom podľa môjho názoru sú dôležité najmä detaily, ktorých zachytí Samsung rozhodne viac. Navyše, farby na fotografiách z HTC One (M8) sa mi zdajú byť vyblednuté, zatiaľ čo v prípadne Galaxy S5 sú sýtejšie a výraznejšie. Je to však aj vecou  subjektívneho názoru.

 HTC One (M8)Samsung Galaxy S5
Rozlíšenie snímača4Mpix, Ultrapixel16 Mpix, ISOCELL
LED bleskÁno, duálny, dual-toneÁno
HDR videoÁno
Áno
Max. rozlíšenie videa1080p4K
Predná kamera5 Mpix, video 1080p2 Mpix, video 1080p
Optická stabilizáciaNieNie

KONEKTIVITA

Obidve zariadenia ponúkajú z konektivity to najlepšie. Podporujú najnovšie štandardy WiFi, ako aj rýchle prenosy v 3G a LTE sieťach. Ak ste si mysleli, že kovová konštrukcia uberie HTC One (M8) na sile signálu, tak ste sa mýlili. Vo väčšine prípadov je sila signálu na približne rovnakej úrovni ako na S5, tak aj na HTC One (M8). V niektorých situáciach však dokázal signál WiFi lepšie zachytiť Galaxy S5. Rozdiel však nebol závratný, prinajhoršom o 5 dBm.  Ani uchopenie do ruky silu signálu výrazným spôsobom neovplyvňuje.

 HTC One (M8)Samsung Galaxy S5
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth4.04.0
UMTSHSDPA, 42 Mbps,
HSUPA, 5.76 Mbps;
HSDPA, 42 Mbps
HSUPA, 5.76 Mbps;
LTECat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DLCat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL
NFCÁnoÁno
IRÁnoÁno
LokalizáciaGPS, A-GPS, GLONASSGPS, A-GPS, GLONASS

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-17

ĎALŠIE “VYCHYTÁVKY”

Samsung Galaxy S5 na rozdiel od HTC One (M8) ponúka aj niekoľko ďalších technologických “vychytávok”. Okrem merača srdcového pulzu je to napríklad snímač odtlačkov prstov, ktorý umožní zabezpečiť zariadenie pred cudzím prístupom pomocou odtlačkov prstov. HTC One podobné vychytávky neponúka. Či ich skutočne potrebujete, je na vašom subjektívnom uvážení.

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-15

Názor druhého redaktora:

Merač srdečného pulzu a čítačka odtlačkov prstov sú rozhodne veľmi zaujímavé súčasti Samsungu Galaxy S5, no v mojom prípade by zrejme neboli hlavným dôvodom, prečo si toto zariadenie kúpiť. Zmysel majú len pre aktívne žijúcich ľudí, prípadne používateľov citlivých na bezpečnosť.

BATÉRIA

Batérie HTC One (M8) a Samsungu Galaxy S5 dosahuje kapacít 2600 a 2800 mAh, ktoré sa zaslúžili o dobrú výdrž. Kvôli nedostatku času sme však nemali možnosť porovnať zariadenia v priamom súboji pri prehrávaní videa. Z našich recenzii však vieme, že výdrž na jedno nabitie sa pohybuje približne na rovnakej úrovni. To znamená, že oba telefóny vás bezproblémovo prevedú cez celý deň s nonstop zapnutým internetom a displejom aktívnym po dobu približne 3-4 hodín.

Názor druhého redaktora:

Pri porovnávaní batérií je potrebné spomenúť rozdielne šetriace režimy batérie. Zatiaľ čo HTC One (M8) ponúka šetrič s obmedzeniami jasu, zvukov, vibrácií či iných funkcií, režim extrémneho šetrenia batérie v Samsungu Galaxy S5 má iný charakter. Celý displej sa zmení na monochromatický a zariadenie vám umožní vykonávať len základné funkcie, teda volanie, posielanie SMS, atď. V extrémnych situáciách je teda praktickejším model od Samsungu, ktorý dokáže z niekoľkých percent batérie vyžmýkať aj 2-3 dni pohotovostného režimu zariadenia.

ZÁVER

Tak čo, už ste si vybrali svojho favorita? Z nášho testovania vyplýva, že každý zo smartfónov má svoje výhody aj nevýhody, ktoré pre používateľa môžu pri rozhodovaní o kúpe alebo nekúpe výrazne zavážiť. Osobne si myslím, že Samsung Galaxy S5 a HTC One (M8) sa výrazne odlišujú. Smartfón od HTC sa vydal cestou kvalitnej unibody konštrukcie vyrobenej z kovu, ktorá dokáže uchvátiť na prvý pohľad aj dotyk. Navyše, HTC je aj veľmi rýchle a spoľahlivé, za čo mu patrí veľká pochvala. Na druhej strane stojí Samsung Galaxy S5, ktorý síce ostal verný plastom, no konštrukciu oproti minulému roku taktiež dotiahol ďalej. Je najmä odolnejšia a neuškodí jej ani prach a voda. Ak však hľadáte štýlový smartfón, ktorý zaujme aj vaše okolie, tak HTC One (M8) je jasná voľba. Naopak, ak ste skôr adrenalínovejší typ, tak vode a prachu odolný Samsung Galaxy S5 vám určite poslúži lepšie.

Android-duel-HTC One M8 vs. Samsung Galaxy S5-3

Čím Samsung Galaxy S5 dominuje, je jeho fotoaparát, ktorý ponúka vysoké rozlíšenie. Fotí výborne najmä počas denného svetla, kde oproti svojmu konkurentovi ponúka vyššie detaily a v mnohých prípadoch aj lepšie farby. Počas noci si nepočína vyslovene zle, no viditeľne lepšie je na tom HTC One (M8) s ultrapixelovým snímačom. Smartfón od HTC zaujme aj kvalitnejšími stereoreproduktormi BoomSound. V ostatných smeroch sú si zariadenia v podstate rovnocennými súpermi. To platí aj o ich cene, ktorá sa pohybuje na približne rovnakej úrovni. Samsung Galaxy S5 sa má predávať za odporúčanú maloobchodnú cenu 679 €, cena HTC One (M8) zatiaľ oficiálne stanovená zatiaľ nebola, no odhadujeme, že sa bude pohybovať v podobnej hladine.

Hlavné výhody obidvoch smartfónov oproti svojmu konkurentovi sme zhrnuli do tabuľky nižšie.

Ktorý smartfón by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

HTC One (M8)Samsung Galaxy S5

  • Rýchlosť

  • Kovové unibody telo

  • Lepšie nočné fotografie

  • Reproduktory BoomSound


  • Fotoaparát

  • Vode a prachu odolný

  • Čítačka odtlačkov a merač pulzu

HTC One (M8)

4.4.2 KitKat5"
Snapdragon 801, štvorjadrový, 2,3 GHz1080 x 1920
2 GB4 uX
16 GB1080p@30fps, 720p@60fps, HDR, stereo zvuk , stabilizácia videa,

Samsung Galaxy S5

Android 4.4.2 KitKat5,1"
Qualcomm Snapdragon 801, 2,5 GHz1080 x 1920 pixelov
2 GB16 Mpix, ISOCELL
16 GB2160p@30fps, 1080p@60fps,

FOTOGALÉRIA

10.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+