MojAndroid

Platformová hra Grimvalor, ktorá vyšla na iOs plaforme koncom minulého roka, je často v médiach označovaná ako Dark Souls pre smartfóny. Síce je toto označenie veľmi nadnesené, ale jednoznačne sa jedna o jednu z najlepších mobilných hier minulého roku. Táto akčná platformová fantasy hra s prvkami RPG sa teraz objavila v obchode Google Play. Zatiaľ sa nejedná o stabilnú verziu, ale len skúšobnú, ktorá ešte môže obsahovať chyby.

Pekná grafika a jednoduché ovládanie

Vašou úlohou v hre je vyčistiť kráľovstvo od temných síl, ktoré ho ovládli. Hra má veľmi peknú 3D grafiku, ale váš pohyb je obmedzený len v 2D perspektíve z bočného pohľadu podobne ako v legendárnej hre Prince of Persia. Ovládanie je pomerne jednoduché a priamo na obrazovke vidíte ovládacie tlačítka pre dostupné pohyby ako pohyb do strán, útok, skok alebo výpad. Nechýba ani podpora bluetooth ovládačov. V hre vás čaká celkom 5 kapitol s množstvom rôznych príšer.

 

Podobnosť s Dark Souls

To čím sa hra podoba PC titulu Dark Souls je zbieranie mŕtvych duší za ktoré si vylepšujete vlastnosti postavy ako ako zdravie, poškodenie, výdrž alebo rýchlosť. Postava sa neskôr naučí rôzne bojové komba, ktoré sú nevyhnutné pre postup v hre. Mimo nepriateľského územia si môžete nechať u kováča za peniaze ukovať lepšie zbrane. Hra je síce zdarma, ale len prvá kapitola. Ďalšie je možne kúpiť jednorazovou platbou priamo v aplikácii za 7 dolárov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
6.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+