MojAndroid

Populárna sociálna navigácia Waze čelí obvineniam americkej polície, podľa ktorej môže byť aplikácia použitá na vystopovanie policajta zo zlých dôvodov. Charlie Beck náčelník Los Angeleskej políce vyjadril tieto obavy v liste pre generálneho riaditeľa spoločnosti Google ešte v minulom roku s vysvetlením, že aplikácia Waze má potenciál byť “zneužívaná ľuďmi s trestným úmyslom ohroziť policajta a komunitu”.

Doposiaľ bol zaznamenaný jeden prípad využitia navigácie Waze, spojenej so sledovaním policajtov. 28-ročný mladý muž menom Ismaaiyl Brinsley zavraždil 20. decembra 2014 dvoch príslušníkov New Yorskej polície, pričom na svojom Instagram účte zverejnil snímku obrazovky z aplikácie Waze, ktorú použil na ich sledovanie. Vyšetrovatelia však neveria, že do vraždy bola zapojená navigácia, nakoľko Brinsley údajne odhodil svoj smartfón viac, ako dve míle ďaleko od miesta činu.

Šerif Mike Brown z Bedford County vyjadril svoje stanovisko na zasadnutí Národnej asociácie šerifov:

Polícia musí koordinovať úsilie na to, aby sa majiteľ aplikácie Google zachoval ako zodpovedný občan, ktorým vždy bol a túto funkciu z aplikácie odstránil ešte pred akýmkoľvek sporom alebo zákonným opatrením.

Ak by však Google odstránil možnosť nahlásenia policajnej hliadky, mnoho používateľov by stratilo jeden zo záujmových bodov, prečo vôbec aplikáciu používať. Ľudia však v drvivej väčšine používajú služby na to, aby sa vyhli konfrontácií s políciou, nie aby ju vyhľadávali. Aký máte názor na to vy?

Zdroj: androidauthority

27.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+