MojAndroid

Facebook ponúka žiaľ okrem solídnej inzercie aj priestor pre falošné či zavádzajúce profily, ktoré ponúkajú na oko výhodné služby či produkty. Realita je však často iná a v konečnom dôsledku je obvykle používateľ oklamaný či podvedený, pretože daný produkt nezískal. V horších prípadoch môže byť používateľ dokonca okradnutý.

Polícia SR varuje pred stránkou, ktorá ponúka kosačku

Náš tip
SWAN upozorňuje na podvodné prieskumy po internete. Nenechajte sa nachytať!

Najnovšie Polícia Slovenskej republiky vydala výstrahu pred stránkou “Výherný deň.” Tá ponúkala lákavú súťaž o kosačku, ktorá však bola falošná a žiadny výherca sa po termíne ukončenia súťaže svojej výhry nedočkal. Práve naopak.

“Viacerí z vás ste nás upozornili na stránku www.facebook.com/vyhernyden1. Ide naozaj o podvod s cieľom okradnúť ľudí o peniaze. Náš tím sa tejto stránke venuje a robí všetko preto, aby boli ľudia spojení s touto stránkou postavení pred spravodlivosť. Ak si niekto myslí, že sa na internete schová pod rúškom anonymity, je na omyle. Zatiaľ vás chceme poprosiť, aby ste tento príspevok zdieľali medzi sebou a so svojimi priateľmi, aby sa nikto nedal nachytať. A kto už prišiel o peniaze, nech to ide osobne oznámiť na políciu,” – Polícia Slovenskej republiky.

POZOR: PODVODNÁ STRÁNKA "VÝHERNÝ DEŇ" – Vyherny DenViacerí z nás ste nás upozornili na stránku…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne 2. srpen 2017

Stanovisko policajného zboru je jednoznačné. Ak ste sa nechali nachytať, prišli ste o určitú finančnú čiastku, neváhajte to osobne oznámiť na polícii. Ak poznáte podobnú podvodnú stránku, ktorá sa snaží spôsobiť používateľom finančnú ujmu rôznymi falošnými ťahmi, neváhajte pred týmito stránkami varovať vašich blízkych. Aj obyčajné zdieľanie môže v tomto prípade poslúžiť ako prevencia pred vzniknutou škodou.

Zdroj: Facebook Polícia SR

3.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+