MojAndroid

Polícia SR na svojom facebookovom účte Hoaxy a podvody informovala, že spúšťa novú kampaň “Vytoč svojho podvodníka.” Jej cieľom je prehĺbenie všeobecného povedomia o hrozbe internetových podvodov a primeť verejnosť k aktívnej účasti na ich odhaľovaní.

Občania sa môžu vysmiať podvodníkom obrázkom v slovenskom a aj anglickom jazyku

Kampaň dá občanom možnosť zaslania vysmievajúceho obrázku každému podvodníkovi, ktorý ich osloví na internete. Dajú mu tak najavo, že mu na jeho podvod neskočia, ale ho vytočia. Obrázok, ktorý si Polícia SR pripravila, má dve verzie – slovenskú a anglickú. Slovenskú verziu s názvom „Mňa neoklameš“ znázorňuje šašo poukazujúci na smiešne praktiky podvodníkov.

Na obrázku sa taktiež nachádza logo polície, a to preto, aby podvodník vedel, že dotyčná osoba nahlási jeho pokus o vylákanie peňazí priamo polícii na jej sociálnych sieťach alebo osobne. Anglická verzia “Don’t even try” mieri na zahraničných podvodníkov. Tí sa často vydávajú za amerických vojakov, tváriaci sa ako zdravotne znevýhodnení, darcovia miliónového majetku alebo záujemcovia o ponúkaný tovar.

Online podvodníci, ktorí sa nachádzajú v ďalekých krajinách, vyžadujú spoluprácu so zahraničnými orgánmi na vyriešení trestnej činnosti, čo neraz vyžaduje aj dlhší čas. Polícia SR od kampane očakáva nielen možnú demotiváciu podvodníkov, ktorí budú zahltení posmešnými obrázkami od množstva občanov, ale aj zvýšenie povedomia verejnosti o hrozbe online podvodov.

Náš tip
Slovensko dnes začalo s vydávaním biometrických občianskych preukazov. Čo to pre vás znamená?
2.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+