MojAndroid

Spoločnosť Google pracuje na svojich autonómnych automobiloch už pomerne dlho. Za ten čas najazdili automobily vyše milióna míľ a úspešne sa pritom vyhýbajú nehodám. Najnovšie informácie ale naznačujú, že sa nevedia tak dobre vyhnúť aj policajtom.

Jeden z predstaviteľov Google totiž zverejnil na sieti Twitter obrázok automobilu Google, ktorý bol zastavený policajtom za príliš pomalú jazdu. Následne Google zverejnil na sieti Google+ detailnejšie informácie o tom, čo sa vlastne stalo. V inkriminovanom čase bol v aute zamestnanec spoločnosti, ktorý dohliadal na plynulú jazdu. Spoločnosť tiež vysvetlila, že tieto autonómne autá majú nastavený obmedzovač rýchlosti na 25 míľ za hodinu (cca 40 km/h). Nechcú totiž, aby sa autá rýchlo premávali po sídliskách, ale aby stelesňovali bezpečnosť a istotu.

google-auto-pomala-jazda-policajt

Aj takéto vtipné príhody sa môžu vyskytnúť pri testovaní automobilov bez šoférov. Zrejme aj tento konkrétny policajt zobral incident s humorom, no my by sme po vyše 1,2 milióna najazdených míľ videli aj nejaký komerčný model automobilu od Google a nie iba zastavenia za pomalú jazdu.

Zdroj: David E. Weekly, Google Self-Driving Car via The Verge

13.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+