MojAndroid

Niektorí ľudia na Slovensku vidia sprisahania vo všetkom, na čo narazia. Nedávno sme tu mali problém vlajkou mesta Košice, ktorá sa skladá z modrej a žltej farby, teraz sa objavil ďalší “problém.”

Slovenská polícia na svojom facebookovom profile zverejnila hlasovanie, v ktorom majú ľudia rozhodnúť o tom, ako budú vyzerať nové policajné autá. V čase písania tohto článku sa do ankety zapojilo už takmer 90 tisíc Slovákov, ktorí zahlasovali za vzor, ktorý sa im pozdáva najviac.

Iniciatíva sa však stretla aj s výraznou kritikou. Dôvod je opäť vymyslený. Niektorí ľudia si jednoducho nedajú povedať a za všetkým hľadajú sprisahania. Komentujúci kritizujú použité farby, spájajú si ich s podporou Ukrajiny.

Zároveň si neuvedomujú, že podobné farebné kombinácie využívajú aj iné krajiny Európskej únie už dlhšie (ešte pred vpádom ruských vojsk na Ukrajinu), napríklad susedná Česká republika či Nemecko. Je to najmä z dôvodu, že tieto farby sú výrazne, čím sa stávajú lepšie viditeľné. Nie, naozaj to nie je z dôvodu podpory Ukrajiny.

A keďže sociálne siete dávajú priestor na vyjadrenie sa naozaj každému, pod týmto postom nájdeme aj ďalšie nenávistné komentáre. Niektorí komentujúci si myslia, že celá táto iniciatíva je zbytočná. Nechýba samozrejme ani spŕška rôznych nadávok.

„Občania Slovenskej republiky si zaslúžia moderný Policajný zbor, na ktorý sa budú môcť spoľahnúť v ktoromkoľvek okamihu svojho života. Príslušníci Policajného zboru zase na vedenie, ktoré im vytvorí podmienky na profesionálny výkon hodný 21. storočia. Z týchto dôvodov pracujeme na reforme, ktorej výsledkom bude nielen vyššia dôveryhodnosť polície, ale aj atraktívnejšia práca príslušníka Policajného zboru, lepšie platové náležitosti, nové uniformy a v neposlednom rade aj nový vozový park s moderným dizajnom, o ktorom môže v týchto dňoch rozhodnúť aj široká verejnosť.“

Štefan Hamran, prezident policajného zboru

PS: Ktorý dizajn sa vám páči najviac?

Náš tip
Slováci sa zase ukázali v negatívnom svetle. O toxickosti nášho internetu už vie celý svet
9.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+