MojAndroid

Tlač fotografií na klasický fotopapier je dnes zaujímavá len pre malé množstvo populácie a čoraz obľúbenejšími sa stávajú cloud úložiská a digitálne zdieľanie fotografií. Polaroid však patrí medzi priekupníkov fotopriemyslu a aj v modernej dobe chce zachovať určité tradície, možno len v modernejšom spracovaní. Aj preto na výstave CES 2014 predstavil novinku v podobe fotoaparátu Polaroid Socialmatic, ktorý dokáže vytlačiť zachytené fotografie na počkanie.

polaroid-socialmatic-1

Polaroid Socialmatic je fotoaparát s moderným spracovaním, ktorý ponúka 14 Mpix senzor a možnosť okamžitého zdieľania na sociálne siete. To mu umožňuje integrácia operačného systému Android, ktorý sa dá ovládať pomocou dotykového 4,5″ displeja na zadnej strane. Nad ním sa nachádza aj 2,1 Mpix šošovka pre zachytenie “selfie” fotografií a spomenúť musíme aj 4 GB vnútorné úložisko, ktoré je možné rozšíriť microSD kartou. Predná strana ešte obsahuje LED blesk pre osvetlenie tmavších scén, no s kvalitnými fotografiami v noci nepočítajte.

polaroid-socialmatic-2 polaroid-socialmatic-3

Oveľa zaujímavejšou je okamžitá tlač fotografií. Tá vám umožňuje bez použitia atramentu vytlačiť vaše snímky na ZINK (Zero INK) papier o rozmeroch 5,1 × 7,6 cm do niekoľkých sekúnd po tom, ako snímok zachytíte. Následne môžete vytlačenú fotografiu darovať ako suvenír, založiť si ju do albumu alebo s ňou spraviť čokoľvek iné, čo vás napadne. Polaroid Socialmatic by sa mal na poličky obchodov dostať ešte tento rok za zatiaľ neznámu cenu, je však otázke, koľko predajcov ho bude predávať na Slovensku. Ak vás táto exotika v oblasti fotoaparátov nadchla, je možné, že si ju budete musieť zakúpiť u našich zahraničných susedov.

Zdroj: Polaroid

MôjAndroid.sk vám prináša všetky Android novinky z CES 2014.

7.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+