MojAndroid

Športovému svetu zariadení s operačným systémom Android Wear už nevládnu len Moto 360 Sport edition, ale je tu ďalší dosť vážny konkurent. Hodinky sa nazývajú Polar M600 a pochádzajú od fínskej spoločnosti Polar. Obsahujú merač srdcového tepu so šiestimi LED diódami a informácie zobrazujú na 1,3 palcovom TFT displeji s rozlíšením 240 x 240 pixelov. Sú vodeodolné a operačný systém tvorí už spomínaný Android Wear. M600 obsahuje sprievodnú aplikáciu Polar Flow, ktorá je určená špeciálne pre športovcov – tí tu majú totiž možnosť sledovať prehľadne históriu svojich tréningov a tvoriť si osobný tréningový plán. Celé hodinky sú navhrnuté tak, aby ponúkali rozsiahly pohľad na telesnú aktivitu.

polar-m600-black-modularity

Šéf spoločnosti Marco Suvilaakso vraví:

Polar je známy tým, že prináša do športu prívlastok “smart”. Polar vytvoril prvý snímač srdcového tepu, prvý snímač pohybovej aktivity a teraz sme prvou skutočnou spoločnosťou so športovým wearable, ktorá ohlásila smart hodinky špeciálne pre športové použitie. S Android Wear ponúka Polar M600 zákazníkom nespočetné množstvo možností prispôsobiť si hodinky a stále sa pri tom spoliehať na jedinečnú športovú Polar-skúsenosť.

polar-m600-android-wear-1

Hodinky sú vybavené 4 GB vnútornej pamäte a integrovanou podporou pre GPS a GLONASS. Ich batéria má kapacitu 500 mAh, čo by malo vydržať zhruba na 48 hodín prevádzky pri spárovaní s Android smartfónom. Náramok je silikónový a dobrou správou je, že sa dá i vymeníť. Zatiaľ budú k dispozícii dve prevedenia, teda Charcoal Black a Powder White. Neskôr sa objaví aj červená verzia. Cena hodiniek by mala byť okolo 349 eur a na trhu sa očakávajú koncom tohto roka.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+