MojAndroid

Nositeľné inteligentné zariadenia sa stávajú neustále populárnejšími a aj preto nie je prekvapením, že na trhu sa objavujú neustále nové modely v rôznych cenových kategóriách a výbavách. Máloktoré z nich však obsahujú aj GPS modul, ktorý by umožňoval sledovať pri športových aktivitách, ako napríklad presný počet ubehnutých kilometrov, či rýchlosť a prevýšenie. Momentálne, podobné nositeľné zariadenia ponúkajú spoločnosti ako napríklad Garmin, no disponuje nim aj najnovší model hodiniek Gear S od Samsungu. Ich cena sa však častokrát šplhá k sumám, ktoré by sme za hodinky len s nevôľou minuli. Aj preto prichádza vhod alternatíva v podobe hodiniek od Polaru, ktoré sa majú začať predávať už za 200 dolárov – v prepočte približne 160 eur.

Polar-M400

Nový model Polar M400 teda výborne poslúži všetkým športovcom, ktorí cvičia vonku a chcú si svoje výsledky a postup v tréningu zaznamenať s čo najväčšou presnosťou. Hodinky potešia svojou odolnosťou voči vode a displejom, ktorý je veľmi dobre čitateľný aj na priamom slnku. Výdrž batérie sa má pri aktívnom používaní a so zapnutým GPS pohybovať na úrovni 9 hodín, pričom ak budete hodinky používať vyslovene len na sledovanie aktivity alebo ako hodinky, čas používania sa rapídne predĺži, a vydržať by mali až 24 dní.

Polar s hodinkami prináša používateľom aj niekoľko užitočných funkcií. Nájdete tu napríklad navigáciu back-to-start, ktorá vás navedie do miesta, kde ste so športovou aktivitou začínali. Prítomné sú aj rôzne tréningové programy, a samozrejmosťou je aj možnosť synchronizácie údajov pomocou služby a aplikácie Polar Flow. Jedinou nevýhodou hodiniek je absencia merača srdcového pulzu. Ten sa však dá nahradiť hrudným pásom, ktorého cena sa má pohybovať na úrovni 50 dolárov. Samotné hodinky sa majú začať predávať v októbri za cenu približne 160 eur bez hrudného pásu.

Zdroj: engadget

26.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+