MojAndroid

Telefonovanie a používanie telefónu za volantom sa nevypláca. Okrem toho, že je to nebezpečné, poslanci schválili aj prísnejšie pokuty. Tie sa zdvojnásobia. Štát chce takto potrestať nezodpovedných vodičov, ktorí telefonovaním a používaním smartfónu, prípadne iného zariadenia za volantom ohrozujú nielen seba, ale aj okolie.

  • Telefonovanie zostáva povolené len pomocou handsfree
  • Držane smartfónu a iného zariadenia v ruke bude zakázané

Portál sme.sk ďalej informuje, že bola schválená novela zákona o cestnej premávke, ktorá okrem zvýšených pokút prináša aj možnosť kúpy 365-dňovej diaľničnej známky. Konečne.

Doteraz diaľničná známka platila len do konca kalendárneho roka. Ak ste si ju kúpili napríklad v lete 2019, platnosť má len do 31. 1. 2020. Ak si ročnú diaľničnú známku kúpite napríklad v júli 2020, bude platná až do júla 2021.

Typy a ceny diaľničných známok na Slovensku:

  • Ročná – 50 eur
  • 30-dňová – 14 eur
  • 10-dňová – 10 eur

Nová 365-dňová diaľničná známka začne platiť od 1. februára 2020.

Diaľničnú známku si kupujeme elektronicky, buď prostredníctvom portálu eznamka.sk alebo v špeciálnej aplikácii Eznamka.

Verzia: 2.0.6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

28.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+