MojAndroid

Pokémon je rozhodne úspešnou tematikou aj na poli mobilných či konzolových hier. Herný titul Pokémon Quest teraz prichádza aj na mobilné platformy Android a iOS. Hra bola aktívne dostupná pre hernú konzolu Nintendo Switch, pričom aj samotné Nintendo si už v súčasnosti zjavne uvedomuje dôležitosť mobilných platforiem vzhľadom na herný segment.

Náš tip
The Walking Dead: Out World – Pokémon GO vo svete zombie apokalypsy dorazí už v júli

Náš tip
Aj populárny seriál Westworld má už svoju mobilnú hru

Pokémon Quest

Herný RPG titul Pokémon Quest nie je úplne štandardnou záležitosťou pre obľúbencov tohto herného žánru. Svoje miesto si tu však rozhodne nájdu fanúšikovia Pokémon série. Pozitívnou správou je aj to, že herný titul bude dostupný hneď na dvojicu mobilných platforiem. Nepôjde tak o “limitovanú” iOS edíciu ako napríklad v prípade titulu Super Mario Run. Hra bude takisto podporovať “cross-play” medzi jednotlivými mobilnými platformami a konzolou Nintendo Switch.

Herný titul bol ohlásený ešte pôvodne koncom minulého mesiaca, aktuálne by už mal byť dostupný v príslušných obchodoch s aplikáciami. Stačí si tak vybrať svojho “vreckového” hrdinu a môžete sa pustiť do objavovania ostrova. Herné prostredie Pokémon Quest je prakticky celé akési hranaté a náramne pripomína populárny Minecraft. Ide prakticky o podobu prostredia zo starších “Gameboy” hier, ktorá je však prenesená do 3D grafického rozhrania.

Fanúšikovia tejto série budú s postavami dobre oboznámení, avšak teraz prichádza o čosi väčšia miera po stránke nastavení jednotlivých síl a účinností hrdinov. Každý Pokémon bude mať svoje typické vlastnosti, silu a silné či slabé stránky. Tie sa teraz naplno prejavia v rámci hry Pokémon Quest. Okrem vynovených vizuálov si tak skúsení hráči isto všimnú aj hrateľnosť, ktorá sa bude od klasických RPG trochu líšiť.

Jednoduchšie grafické spracovanie v tomto prípade nie je úplne na škodu. Mohli by sme ho nazvať aj ako neutrále, resp. nenadchne ani neurazí. Rozhodne však zabezpečí aby tento herný titul ponúkol plynulý zážitok na skutočne širokom spektre Android zariadení. Pokémon Quest si môžete stiahnuť už teraz prostredníctvom Obchodu Play zadarmo. Hra obsahuje in-app nákupy.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

27.6.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+