MojAndroid

Fenomén Pokémon GO už trochu utícha, no stále ide o jednu z najaktuálnejších tém vo svete. O čosi neskoršie oficiálne predstavenie u nás spôsobilo, že až teraz začíname stretávať hlúčiky detí, ale aj dospelých hráčov, ktorí stoja pri Pokéstope, v ktorom je zaplatené lákadlo pre Pokémonov. Už sme písali o kurióznych situáciách, ktoré sa stali pri hraní tejto hry. Viackrát šlo o nebezpečné momenty, ktoré nevyzneli ani trochu pozitívne. To ale neznamená, že hra neprináša nič dobré, práve naopak. Nižšie vám prinášame tri zaujímavé spôsoby, ktorými vie hra našu spoločnosť obohatiť.

1. Nabáda deti vyliezť z nemocničnej postele

Vzhľadom na žáner hry je zrejmé, že titul Pokémon GO je určený najmä pre mladších. V nemocnici v americkom Michigane využili hru na to, aby choré deti dostali z postele. Tie veľmi neprejavujú záujem o fyzickú aktivitu a socializovanie sa s ostatnými deťmi, no práve Pokémoni sú tým nástrojom, ktorý ich dostal z postele. Nie len, že deti sa pohli z postele a vykonali dôležitú fyzickú aktivitu, ale spriatelili sa aj s ostatnými deťmi na oddeleniach. Nemocnica pritom sama sprostredkúva zoznam miest v okolí, kde sa nachádzajú Pokéstopy a Gymy a kde sa môžu hráči stretávať.

pokemon-go-titulka-5

Náš tip
Hráč Pokémon GO nabúral počas hrania do policajného auta | VIDEO

2. Nabáda ľudí, aby objavovali miesta v okolí

V prvý deň po stiahnutí APK súboru Pokémon GO som vo svojom meste našiel asi tri alebo štyri zaujímavé miesta, o ktorých som ani netušil, že existujú. Podobné zážitky majú ľudia po celom svete, ktorí takto objavujú miesta v okolí ich bydliska. Špeciálne miesta na mape Pokémon GO sú vo veľkej väčšine späté s nejakým zaujímavým miestom na klasickej mape. Môže to byť námestie, socha, fontána, budova, ale napríklad aj kontajner na staré oblečenie. Vďaka hraniu Pokémon GO tak môžete detailne preskúmať vaše okolie a okrem toho, že zaznamenáte fyzickú aktivitu, možno aj bližšie spoznáte miesta okolo vás.

Pokemon-go-navod-pikachu-3

Náš tip
Pokémon GO má vlastný server aj na Slovensku. Koniec problémom s pripojením?

3. Pomáha pri venčení psov z útulku a aj pri adopcii

Presne tak – mnohí hráči Pokémon GO nechcú vyzerať zvláštne pri prechádzkach mestom osamote a pozeraní sa na obrazovku telefónu. Skvelou alternatívou je napríklad sprevádzanie psa, čo navrhol aj jeden útulok v Amerike. Ten vyzýva hráčov, aby si zdarma so sebou vzali psa na venčenie počas naháňačiek za Pokémonmi. Podľa predstaviteľa útulku bola odozva verejnosti fantastická a nie len, že sa zvýšilo množstvo záujemcov o venčenie psov, ale aj množstvo adoptovaných miláčikov. Vracali sa totiž tí istí záujemcovia o venčenie, brali si toho istého psa, až sa napokon rozhodli, že si ho chcú adoptovať.

muncie2

Máte aj vy nejaké vtipné a pozitívne príhody z hrania Pokémon GO? Neváhajte a podeľte sa o ne v diskusii pod článkom :-)

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

26.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+