MojAndroid

Už sme si zvykli, že niektorí ľudia používajú svoj smartfón alebo na ňom dokonca hrajú mobilné hry v skutočne nepatričných situáciach. Najčastejšou hrou, ktorá sa v podobných situáciach objavuje, je Pokemón Go. Podľa štatistík má dokonca veľký podiel na autonehodách. A práve Pokemón Go bol súčasťou príbehu, ktorý nedávno obletel svet. Mladý malijský migrant v sobotu zachránil dieťa visiace z balkóna na štvrtom poschodí obytnej budovy v parížskom 18. obvode. Následne sa 22-ročný Mamoudou Gassama v pondelok predpoludním stretol s Emmanuelom Macronom, ktorý mu odovzdal za jeho odvážny čin certifikát a zlatú medailu. Gassama tiež dostal ponuku práce od parížskeho hasičského zboru a čoskoro by sa mal dočkať aj štátneho občianstva.

Náš tip
Jurassic Park: Alive – mobilná hra na princípe Pokémon Go už čoskoro

Otec malého zachráneného 4-ročného chlapca bol uchvátený nákupmi a hrou Pokémon Go, zatiaľ čo jeho malý syn bol v ohrození života. Oznámil to francúzsky prokurátor Francois Molins pre BFM TV. Podľa informácií mužovi, ktorého syn skoro spadol zo štvrtého poschodia, hrozí až dvojročné väzenie za zanedbanie rodičovských povinnosti. Molins tiež poznamenal, že muž je šokovaný následkami svojho chovania a hlboko to ľutuje.

6.6.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+