MojAndroid

Už teraz vieme, že Pokémon Go je najhranejšou hrou v histórii USA. Na svete tomuto titulu podľahli desiatky miliónov ľudí, a to ešte Niantic nespustil hru na všetkých trhoch. Už teraz však vieme, že Pokémoni sa opäť šialenstvom svetových rozmerov. To je dobrá správa pre firmy a podnikateľov, ktorí budú môcť už čoskoro cez Pokémon Go aj zarábať. Niantic totižto prezradil, že do Pokémon Go už čoskoro implementuje reklamy vo forme platených PokéStopov, ktoré pritiahnu do prevádzok nových zákazníkov.

Náš tip
Kedy bude u nás oficiálne dostupná hra Pokémon GO? [AKTUALIZOVANÉ]

PokéStop je miesto, kde hráč môže získať zadarmo potrebné veci do hry Pokémon Go a kde môže po aplikovaní návnady aj jednoduchšie chytiť nových Pokémonov. Platené PokéStopy budú fungovať podobne ako portály v hre Ingress, ktorej autorom je rovnako Niantic. Spoločnosti budú platiť za každého zákazníka, ktorý daný PokéStop navštívi. Najviac môžu týmto spôsobom získať prevádzky ako reštaurácie, kaviarne, supermarkety, či malé butiky s oblečením, ktoré môžu ako bonus pre hráčov Pokémon Go ponúkať miesto pre nabitie ich mobilného zariadenia.

Takto vyzerá návnada pri PokéStope.
Takto vyzerá návnada pri PokéStope.

Šikovnejšie spoločnosti zarábajú na hre Pokémon Go už teraz. Napríklad Tom Lattanzio, majiteľ pizzérie L’Inizio Pizza Bar na Long Island City v Queense tvrdí, že počet ľudí hrajúcich Pokémon Go je naozaj obrovský. Vo svoj prospech to využil tak, že na PokéStop v jeho blízkosti kúpil návnadu na Pokémonov v hodnote asi $10, čo prilákalo hráčov, ktorí tu mohli jednoduchšie chytiť nových Pokémonov. Tomovi to prinieslo v posledných dňoch nárast zákazníkov na úrovni 75%. Za $10 dolárov si nemohol priať lepšiu reklamu.

Náš tip
Koľko mobilných dát potrebujete na hranie Pokémon Go? (+tipy na šetrenie)

Podobne využilo ošiaľ okolo hry Pokémon Go aj múzeum Art Institute v americkom meste Chicago. Na sociálnej sieti Twitter zverejnili odkaz: “Pokémoni obsadili náš Art Institute! Chyť ich všetkých, ak to dokážeš a popri tom navštív aj 14 PokéStopov, ktoré sa nachádzajú po celom múzeu,” a odvtedy brázdia ich múzeum desiatky hráčov hľadajúcich Pokémonov. Pri platených PokéStopoch sa môže objavovať viac Pokémonov, hráči z nich môžu dostať zadarmo viac darčekov alebo ich Niantic vylepší iným spôsobom. Takéto platené PokéStopy potom budú pre hráčov naozaj atraktívnymi a firmy na tom získajú množstvo nových zákazníkov. Kedy sa však objavia v hre, zatiaľ nevieme. Je to však otázka týždňov.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

14.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+