MojAndroid

Hra Pokémon GO má u nás ten najväčší boom za sebou. V iných častiach sveta bola ale predstavená iba nedávno a niekde ešte vôbec. V každom prípade, ide o obrovský fenomén, ktorý ovplyvňuje hneď niekoľko odvetví priemyslu. Jedným z nich je aj predaj externých batérií, kde bol zaznamenaný obrovský nárast dopytu.

Náš tip
Pokémon GO má už viac ako 100-miliónov stiahnutí, denne zarába milióny

Spoločnosť NPD Group priniesla informácie o tom, že v USA bol zaznamenaný medziročný nárast predajov externých batérií o 101 %, pričom od 10. do 23. júla sa predalo až 1,2 milióna power bánk. Možno si myslíte, že dôvod je ukrytý niekde inde, no to je maximálne nepravdepodobné. Hoci dopyt po externých batériách stále rastie, tento rast je iba veľmi mierny a v predchádzajúcich obdobiach bol medziročný nárast na úrovni iba 4 %.

pokemon-go-nintendo-titulka

Je preto zrejmé, že za týmto obrovským rastom je najmä hra Pokémon GO, ktorá skutočne žerie batériu. Ak sa s telefónom vydáte na niekoľkohodinovú prechádzku, je takmer isté, že počas dňa budete musieť svoje zariadenie znovu dobíjať.

Zdroj: The NPD Group via The Verge

6.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+