MojAndroid

Máte radi okémonov, no nebaví vás chodenie po uliciach s telefónom v ruke s hrou Pokémon GO? Teraz máte novú možnosť ako sa zabaviť s pokémonmi a nemusíte ani nikam chodiť. Pokémon Duel je nová strategická hra od Pokémon Company a ponúka online multiplayer, takže svoju stratégiu môžete vyskúšať v hre s reálnymi hráčmi z celého sveta.

Náš tip
Pokémon GO je najrýchlejšie zarábajúcou mobilnou hrou. Zarobila stovky miliónov

Princípom hry je poskladať zostavu šiestich pokémonov. Tí sa pohybujú po hracom pláne a cieľom je dostať sa na súperove územie. Ten z hráčov, ktorému sa to podarí ako prvému, vyhráva. Samotní pokémoni na hernom pláne môžu úočiť alebo brániť a súboje sú rozhodované na základe schopností pokémonov.

Samozrejme, svojich pokémonov môžete časom zlepšovať. Tiež platí, že nie každý pokémon je efektívny proti každému inému, a tak budete musieť voliť svoju zostavu s rozumom. Celkovo je v hre skutočne veľké množstvo strategického rozhodovania. Od voľby pokémonov, cez zlepšovanie ich schopností až po konečné rozhodnutie, kam sa vydať na hernom pláne či ktorého pokémona obetovať v prospech výhry v zápase.

Takýto herný systém bude určite lákavý pre mnohých zanietených fanúšikov pokémonov, ale aj pre fanúšikov podobných strategických hier. Ako ste už mohli vytušiť, hra je síce zadarmo, no ponúka množstvo mikrotransakcií. Tie vám môžu pomôcť napredovať rýchlejšie a poraziť súperov, ktorí tiež do hry investovali reálne peniaze. Zároveň sa ale môžete in-app nákupom vyhýbať a mať o to väčšiu radosť z víťazstva, keď porazíte súpera, ktorý na hru míňa peniaze. Hra je v obchode Play k dispozícii už teraz a stiahnuť si ju môžete aj prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

Verzia: 5.0.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.11
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Pokémon Duel via engadget

25.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+