MojAndroid

Bezpečnostná spoločnosť ESET upozorňuje na podvodné videá, ktoré sa na Slovensku šíria cez Facebook. Cieľom útočníka je získanie prihlasovacích údajov ďalších obetí.

“Tie môže využiť na ďalšie šírenie tohto podvodu alebo na zisk prístupu ku konverzáciám alebo fotografiám obete.”

Lukáž Štefanko, výskumník škodlivého kódu zo spoločnosti ESET

podvodné videá eset

Falošný alebo hacknutý profil vloží do nejakej skupiny na Facebooku nejakú šokujúcu informáciu s obrázkom, ktorý má šokujúci incident zachytiť. Napríklad niečo takéto:

“12-ročné dievča má sex so 14-ročným susedom. Pri sledovaní tohto videa nemôžem uveriť vlastným očiam. Rodičia by mali byť pri opúšťaní detí opatrní”

Taktiež pridá komentár s linkom na stránku, kde sa má video nachádzať. Ak obeť na tento link klikne, je presmerovaná na falošnú prihlasovaciu stránku do Facebooku. Ak do nej vloží svoje prihlasovacie údaje, získa ich útočník. Tým pádom má útočník plnú kontrolu nad účtom obete.

podvodné videá eset

Pre takýmito útokmi sa môžete jednoducho chrániť

Pred takýmito útokmi sa dá napríklad chrániť zapnutím funkcie dvojstupňového overovania na Facebooku. Ak útočník obeti ukradne prihlasovacie údaje, stále sa nebude môcť prihlásiť do tohto účtu, pretože nebude mať jednorázový kód.

Náš tip
ESET upozorňuje na nelegálne šírenie licencie cez obchod goodoffer24.com

1.8.2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+