MojAndroid

Podvodníci opäť úradujú. Kým inokedy radi rozposielajú podvodné SMS správy či e-maily, teraz to skúšajú formou telefonátov. Ako upozorňuje Polícia SR na svojej Facebokovej stránke, Slovákom volá neznámy muž vydávajúci sa za príslušníka polície. Po slovensky sa s ním však nedohovoríte, osloví vás po rusky.

Kontaktuje vás kvôli údajnej žiadosti o úver, ktorá má byť vytvorená vo vašom mene. Príjemca hovoru, ktorý podvod nahlásil, prirodzene nevedel, o akú žiadosť ide. Následne mu bolo oznámené, že pravdepodobne ide o podvod. Podvodník sa ponúkol, že situáciu príjemcovi pomôže vyriešiť, potreboval na to však prístup do jeho zariadenia a internetbankingu.

Asi je jasné, čo by nasledovalo, ak by podvodník prístup k zariadeniu a internetbankingu dostal. Získal by pristúp k financiám obete, ktoré by následne previedol na svoj bankový účet. O tejto forme podvodu zatiaľ nemáme viac informácií, čiže nie je jasné, na koľko je rozšírená a z akých telefónnych čísel podvodníci nič netušiacich ľudí kontaktujú. V tomto prípade išlo o číslo začínajúce 0981.

Inšpirované falošnou technickou podporou Microsoftu?

Podobný podvod sa pred časom dostal takmer do každého kúta Slovenska. Minulý rok obyvateľov kontaktovali podvodníci vydávajúci za zamestnancov technickej podpory spoločnosti Microsoft. Snažili sa získať vzdialený prístup k počítačom obetí s cieľom vyčistiť ich od škodlivého softvéru. V skutočnosti však len chceli účtovať poplatok za tento úplne zbytočný zásah.

Náš tip
Slovenskom sa šíri nový podvod. Pozor na tieto falošné pracovné ponuky

20.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+