MojAndroid

Slovenská pošta býva často zneužívaná na nekalú činnosť. V jej mene sa útočníci snažia od obetí vylákať čo najviac peňazí. Pošta o týchto útokoch informuje pravidelne.

V poslednom období zaznamenala takmer 50 rôznych podvodných správ. Či už ide o SMS, MMS alebo e-maily. Všetky majú jedného spoločného menovateľa – poškodzujú dobré meno inštitúcie. Tieto správy sa tvária, akoby boli od Slovenskej pošty, no nie je to tak.

Mohlo by vás zaujímať:

Adresáta vyzývajú na úhradu rozličných poplatkov, napríklad colných, poplatkov za uskladnenie zásielky, doručenie zásielky, zmenu doručenia a podobne. Pošta z tohto dôvodu vyzýva občanov k ostražitosti. Svoje platobné údaje nikomu len tak neprezrádzajte, mohli by byť zneužité a vy môžete prísť o svoje peniaze.

Pošta ďalej pripomína, že nikdy nežiada prostredníctvom SMS, MMS či e-mailom žiadne poplatky, ani za colné konanie. A ani nesprostredkúva žiadne platby. Klient za zásielku platí buď pri objednávaní tovaru alebo pri prevzatí zásielky na pošte, kuriérovi či v BalíkoBOXe. Colné poplatky sa taktiež uhrádzajú pri prevzatí zásielky.

Náš tip
Program a súťaže: Toto vás čaká na Smart Roadshow 2022 v Košiciach
12.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+