MojAndroid

Na Slovensku sa objavila ďalšia fiktívna súťaž. Šíri sa sms správami a e-mailami, v ktorých obete dostanú informáciu o tom, že vyhrali nový telefón.

Neznámy objekt vystupuje pod značkou Slovenskej pošty a ako odosielateľ výhry je uvedená spoločnosť Datart. Tá o podvodnej súťaži informovala priamo na svojich stránkach. Téme sa ako prvý venoval portál Techbyte.

V správach neznámy útočník vyzýva na zaplatenie poplatku za dopravu, aby sa výhra dostala až k výhercovi. Datart ďalej informuje, že ide o plošný útok, netýka sa len zákazníkov tejto spoločnosti. Datart aj Slovenská pošta sa od tejto aktivity dôrazne dištancujú.

Zdroj: Datart.cz

Zároveň upozorňujú všetkých svojich zákazníkov a klientov, aby na tieto správy neklikali a v žiadnom prípade nikomu nič neplatili. Datart zároveň svojich zákazníkov ubezpečuje, že nedošlo k žiadnemu úniku zákazníckej databázy.

Nie len na Slovensku

Rovnakú informáciu približne pred dvoma týždňami zverejnil aj český Datart. Ten ešte na koniec dodáva, že všetci zákazníci, ktorí vyhrali v nejakej ich súťaži, majú vždy dopravu zdarma.

28.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+