MojAndroid

V tomto období by sme mali byť na pozore nie len pred vysokými teplotami a príjmom dostatočného množstva tekutín. Podvodníci to totiž znova skúšajú a využívajú k tomu overenú taktikuposielanie SMS. Jedna taká teraz pristála aj v našich správach, pričom rátame s tým, že ste rovnakú možno dostali aj vy.

Mohlo by vás zaujímať:

Aj keď vy dokážete možno odhaliť už na prvý pohľad, že sa jedná o nekalé praktiky podvodníkov, niekto vo vašom okolí to možno nedokáže. Zraniteľnými skupinami sú najmä staršie a úplne najmladšie generácie, ktoré často na tieto triky aj zareagujú. Aj preto by sme sa mali so svojim okolím o danej problematike porozprávať, prípadne vám ponúkame zadarmo náš e-book o bezpečnosti na internete. Nájdete ho na konci článku.

Podvodné SMS sú osvedčeným nástrojom

Tentokrát sa nás pokúšajú nachytať pomocou vidiny rýchleho a jednoduchého zárobku. Ponúkajú od 50 do 800 dolárov za deň, pričom si nedali ani len tú námahu prekonvertovať to na eurá (našu domácu menu). SMS prichádza zo zahraničného čísla, čo už samo o sebe smrdí nekalosťou.

Podvodná SMS
Podvodná SMS

Na konci sa samozrejme nachádza aj výzva, ktorou je kliknutie na odkaz s príponou .me, ktorý má rovnako ďaleko od bezpečnosti. Pre zachytenie pozornosti ešte využili aj prianie dobrého rána, či 8 emoji, ktoré správu obzvláštnia. Odporúčame vám kliknúť na možnosť nahlásiť spam, čím dokážete pomôcť pred ďalším šírením správ z toho čísla.

Ako chrániť seba a svoje okolie?

Máme pre vás riešenie, ktorým je e-book, ktorý si viete stiahnuť úplne zadarmo. Prečítajte si e-book “Ako byť Smart a nesadnúť na lep podvodníkom 2024” v druhej edícii revidovanej pre rok 2024 a zistite, aké najrôznejšie podvody na nás číhajú. Nájdete v ňom množstvo dôležitých rád, ktorých by sa mal držať každý používateľ internetu a smartfónu.

Chcem e-book zadarmo

Náš tip
Prezidentka informuje o skvelej investičnej príležitosti. Ide však o podvod vytvorený pomocou AI

19.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+