MojAndroid

Podvody sa bohužiaľ v posledných rokoch stáli súčasťou aj slovenského internetu. Podvodníci svoje obete hľadajú najčastejšie na sociálnych sieťach, alebo ich oslovujú cez email. Na najnovší podvod upozornila spoločnosť UPC na svojom facebookovom profile. Práve v jej mene sa snažili podvodníci vylákať z ľudí peniaze.

Podvod UPC
Podvodný mail | Zdroj: UPC/Facebook

Podvodníci vylákajú od obete pár eur, ktoré im môžu pri tisícoch oklamaných priniesť tisícky eur

Podvodníci podľa spoločnosti UPC rozosielajú ľudom email, ktorý sa tvári ako program odmeňovania zákazníkov. Email tvrdí, že zákazník má v spoločnosti rezervovaný smartfón Apple iPhone 12 ako odmenu za vernosť. Pokiaľ ho chce získať, tak musí vyplniť kontaktné údajne, adresu na zaslanie a poslať 1 až 3 eura ako platbu pre kuriérsku službu DHL.

Už pri prosbe o poslanie neurčitej sumy by mal človek spozornieť. Spoločnosť UPC by od svojich zákazníkov takouto formou nežiadala cenu poštovného a určite nie voliteľnú sumu. Na svojom facebookovom profile navyše upozorňuje, že výhry a odmeny v podobe mobilných telefónov neponúka. 

Obeť, ktorá peniaze odošle, nikdy smartfón nedostane a samozrejme príde o poslané peniaze. Suma 1 až 3 eura nie je síce pre človeka veľkou stratou, ale pre podvodníkov môže  pri tisícoch oklamaných ľudí urobiť peknú sumu. Navyše sa podvodníci spoliehajú na to, že tak malú sumu nebudú ľudia riešiť s políciou.

Celé vyhlásenie spoločnosti UPC

Vážení zákazníci,

upozorňujeme na šírenie podvodného emailu s ponukou odmeny v podobe mobilného telefónu, ktorý vyvoláva dojem, že ide o oficiálnu ponuku našej spoločnosti.

Naša spoločnosť UPC takéto formy komunikácie nevyužíva a výhry v podobe mobilných telefónov neponúka. Ak vám príde takýto email, prípadne online reklama, odporúčame ho ignorovať.

Vaše UPC

Ako sa nestať obeťou podobných podvodov?

V prvom rade je nutné používať zdravý rozum a byť opatrný. Na každý email, ktorý od vás v mene známej spoločnosti žiada poskytnutie osobných údajov, peniaze a láka na výhru, sa pozerajte ako na potenciálny podvod. Známe spoločnosti takouto formou nikdy výhry nerozdávajú a už vôbec od ľudí nežiadajú peniaze. Pravosť emailu si môžete jednoducho overiť na oficiálnych stránkach spoločnosti, kde nájdete kontaktné údaje ich zákazníckeho servisu vrátane emailovej adresy.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy A72: Stredná trieda s prvkami vlajkových lodí
26.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+