MojAndroid

Internetom sa šíri podvodné video, ktoré zneužíva dobré meno TV Markíza. Podvodníci predabovali moderátora a pomocou tohto videa šíria klamstvá, informovala polícia na svojom Facebooku.

Vo videu sa uvádza, že predajca z Popradu vyhral cez facebookovú aplikáciu 250-tisíc eur. Výhru si previedol na svoj bežný účet a výhra mu prišla do 10 minút. Lákadlom má byť to, že výherca začal s pomerne nízkym vkladom, len 70 eur. Ten mu mal vyniesť “len” 90-tisíc eur, ale nakoniec zarobil až 250-tisíc.

Za posledný týždeň si aplikáciu stiahli stovky Slovákov, tvrdia podvodníci. A údajne už zarobili viac ako 10 miliónov eur. Odkaz je tu úplne jasný. Ak zarábajú všetci okolo, prečo by som nezarobil aj ja? Človeku stačí trochu sedliackeho rozumu na to, aby pochopil, že to takto fungovať nemôže.

Cieľom podvodníkov je samozrejme vylákať od ľudí údaje z platobných kariet, aby získali prístup k účtom obetí a mohli ich okradnúť o peniaze.

Podvod je ľahko rozpoznateľný

Aj keby sa našli ľudia, ktorí týmto informáciám uveria, čo sa určite aj nájdu, už na prvý pohľad je jasné, že ideo podvod. Dabing je veľmi slabý a v žiadnom prípade nevyzerá autenticky. Na obraze sa objaví informácia o tom, že Michal Tóth vyhral 250 000 euros, čo tiež neznie veľmi slovensky.

Polícia varuje

  • Údaje z bankových kariet nikdy nezadávajte do žiadnej pofidérnej aplikácie, ktorá vám bude tvrdiť, že zarobíte peniaze rýchlo a s minimálnym vkladom
  • Ak uvidíte takúto aplikáciu, nahláste ju Facebooku a pošlite ju polícii do správy
  • Upozornite svojich rodičov a starých rodičov, že sa na sociálnych sieťach šíria videá, ktoré lákajú ľudí k veľkým zárobkom tak, že budú hrať hry za pár eur
  • Vždy si overujte pravdivosť zdroja. Inteligentné systémy na zmenu hlasu sú čoraz rafinovanejšie
27.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+