MojAndroid

V online svete na používateľov čaká ďalší podvod. Podvodníci tentokrát zneužili dobré meno slovenského obchodu Mobilonline.sk za účelom okradnúť ich fanúšikov o desiatky eur. V mene spoločnosti kontaktujú používateľov s tým, že boli náhodné vylosovaní a čaká na nich darček. Na podvod spoločnosť upozornila prostredníctvom svojho skutočného facebookového profilu a zároveň vyzýva fanúšikov, aby falošný profil nahlásili.

Po kliknutí na falošný profil je okamžite jasné, že nejde o skutočný profil spoločnosti. Jediné, čo v ňom nájdete, je niekoľko príspevkov týkajúcich sa spoločnosti. Všetky však boli uverejnené v rovnakom čase a majú nanajvýš jeden lajk. V profile nenájdete ani žiadne kontaktné údaje spoločnosti, odkaz na jej webovú stránku či recenzie zákazníkov.

Overenie telefónneho čísla vám nezabezpečí výhru, ale registráciu na predraženú SMS službu

Text správy pôsobí celkom dôveryhodne, teda až na mierne kostrbatú Slovenčinu, nejasnosti v tykaní a vykaní a chýbajúca interpunkcia. Podvodníci v správe žiadajú, aby ste v priloženom odkaze uviedli svoje telefónne číslo na overenie. Po otvorení odkazu je však hneď jasné, že ide o podvod. Zobrazí sa poloprázdna stránka, ktorá si od vás vyžiada telefónne číslo na stiahnutie obsahu.

Mobilonline.sk podvod falošná výhra
Foto: TECHBYTE.sk

Na konci stránky je dokonca napísané, kde sa v skutočnosti registrujete. Samotné číslo, na ktoré podvodníci žiadajú zaslať SMS, môžete poznať aj z iných, dôveryhodných služieb. Po odoslaní SMS správy v danom tvare však budete prihlásení na odber podozrivej služby s automatickou obnovou, ktorá vás bude stáť 6 eur týždenne. Keďže ide o SMS službu, platby idú cez vášho operátora a škodu si pokojne môžete všimnúť až na konci mesiaca pri prijatí faktúry za paušál.

Mobilonline.sk falošná výhra
Foto: TECHBYTE.sk

V prípade, že ste sa na odber podvodnej služby prihlásili, alebo poznáte niekoho, kto tak urobil, môžete ju jednoducho stopnúť zaslaním SMS v tvare TOP STOP na číslo 6678.

Náš tip
Hackeri napadli Košice. Znefunkčnili systém úradu

14.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+