MojAndroid

Internetové podvody nekončia len pri falošných súťažiach, podvodných SMS správach alebo škodlivých e-mailoch. Fantázii sa medze nekladú a podvodníci sa vás pokúsia okradnúť akýmkoľvek spôsobom. Dôkazom toho je aj smutný prípad 69-ročnej Humenčanky, na ktorý upozornil Policajný Zbor SR.

Ženu na sociálnej sieti kontaktovala neznáma osoba, ktorá pravdepodobne vystupovala pod falošným menom. Od obete žiadala peniaze na opravu pokazeného prístroja na lodi. Na dosiahnutie svojho cieľu však nepoužila taktiky, na ktoré sme bežne zvyknutí. Krádež údajov z bankovej karty alebo prístupu k internetbankingu potrebná nebola. Podvodník od Slovenky peniaze vylákal len presvedčovacími metódami.

Podarilo sa mu získať slušných 6 200 eur, avšak zjavne sa mu to zdalo byť málo. Pýtal ďalších 10 tisíc eur, ktoré už nedostal. Následne so ženou prestal úplne komunikovať aj napriek snahe z jej strany.

Pri komunikácii s neznámymi ľuďmi na internete buďte veľmi opatrní

Prípadom sa už zaoberá polícia, no dostihnúť páchateľa a získať peniaze späť nemusí byť jednoduché. Preto je ideálne podvodníkom nedovoliť, aby si z vás spravili obeť svojich nekalých činov. V tomto prípade platí staré dobré pravidlo obozretnosti pri komunikácii s neznámymi ľuďmi na internete. Akonáhle si od vás cudzia osoba vypýta citlivé údaje alebo od vás bude žiadať peniaze, rozhovor okamžite ukončite.

Pozor dávajte aj vtedy, keď vám od neznámeho používateľa príde URL odkaz na iný web. Môže vás totižto presmerovať na stránku, ktorá do vášho zariadenia stiahne škodlivý softvér alebo si od vás bude pýtať citlivé informácie, ako napríklad bankové údaje.

Náš tip
Google v minulom roku zablokoval množstvo nebezpečných aplikácií v Obchode Play
29.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+