MojAndroid

Nejde o prvý prípad, o ktorom informujeme. Sociálne siete a internet sú síce skvelým miestom, no môžu byť aj zradné. Teraz sa o tom presvedčila Slovenka, ktorá falošnému inžinierovi z Jemenu poslala spolu až 17-tisíc eur. O podvode informovala facebooková stránka polície.

Len nedávno sme informovali o akomsi slovenskom rekorde, kedy Slovenka prišla až o 110 tisíc eur, ktoré poslala falošnému americkému vojakovi. Tentokrát na svoju dôverčivosť doplatila 67-ročná žena zo Žilinského kraja. Tá prišla o viac ako 17 000 eur.

Podvod prebehol presne tak, ako to už poznáme. Žena bola v septembri kontaktovaná neznámou osobou prostredníctvom sociálnej siete. Predstavila sa ako inžinier pracujúci v Jemene, ktorý prichádza podnikať na Slovensko. Leteckou poštou údajne potreboval poslať batožinu, ktorá mala obsahovať vyššiu finančnú hotovosť.

Mohlo by vás zaujímať:

Žena viackrát po sebe uhradila poplatky, ktoré mali byť spojené s prepravou batožiny na Slovensko. Peniaze však putovali falošnému podnikateľovi, ktorý ju týmto spôsobom oklamal. Celkovo uhradila účty v hodnote až 17 755 €. Žena si uvedomila, že niečo nie je v poriadku, až vtedy, keď výška podvodu dosiahla túto hranicu.

Údajný inžinier však stále požadoval, aby zaplatila ďalšie peniaze, žena však kontaktovala políciu. Polícia uvádza, že vyšetrovateľ v tomto prípade začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Žena kvôli tomu prišla o svoje úspory a významnú časť z tejto sumy si aj požičala. Polícia preto upozorňuje občanov, aby boli obozretní a nikomu len tak neposielali svoje peniaze.

Náš tip
Toto sú aplikácie, ktoré najviac vybíjajú batériu vášho telefónu
21.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+