MojAndroid

Nedávno sa na oficiálnych stránkach spoločnosti Samsung objavila zaujímavá vec. Medzi podporovanými zariadeniami sa našiel aj model GT-I9250, ktorý je označovaný za Nexus Prime telefón, ďalší z tejto zaujímavej rady. Za predpokladu, že nejde o falošnú správu, objavenie GT-I9250 medzi zariadeniami Samsungu môžeme označovať za potvrdenie existencie tohoto modelu. Sme tak zas o krok bližšie k poznaniu, či ide naozaj o Nexus Prime.

Toto zariadenie sa ocitlo aj na zozname pripravovaných modelov spoločnosti Samsung a od iných sa odlišovalo kolónkou s operačným systémom. Práve GT-I9250 má totižto v tejto kolónke údaj Android 2.4/4.0 Ice Cream Sandwich. Práve tento údaj nás vedie k dohadom, že ide o ďalší Nexus smartfón, tentokrát označený ako Prime. Z rovnakého dokumentu, ktorý unikol s informáciami o pripravovaných zariadeniach sa podarilo zachytiť aj detaily tohoto modelu. Mal by disponovať už spomínaným Androidom Ice Cream Sandwich, OMAP 4 2-jadrovým procesorom od Texas Instruments, 4,65″ Super AMOLED HD displejom s rozlíšením 1280 x 720px a 5 Mpix kamerou. Tento model už prešiel aj Wi-Fi certifikáciou. Samsung GT-I9250 (Nexus Prime) by mal byť predstavený medzi 28. novembrom a 4. decembrom tohto roku. Avšak, všetko ohľadom uniknutých parametrov či samotného zoznamu modelov sú len dohady a my presne nevieme, či sa vôbec nejakého Nexus Prime tohto roku dočkáme.

Ďalšie dohady vravia zas o Samsungu I515, ktorý má byť pomenovaný ako Samsung Droid Prime. Podľa mňa je však ešte priskoro hovoriť o Nexuse Prime, keďže technológie idú dopredu 100-míľovými krokmi a pokojne sa môže stať, že na zlomku mesiacov november-december tohto roku bude na trhu oficiálne predstavených niekoľko zariadení so 4-jadrovým Kal-El -om, ktoré budú vhodnejšími kandidátmi na nosenie Nexus mena. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: AndroidAuthority

1.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+