MojAndroid

Výsledky prieskumnej agentúry Strategy Analytics naznačujú, že tablety s operačným systémom Android začínajú robiť niečo nevídané a získavajú podiel na trhu na úkor tabletov spoločnosti Apple. Na konci tretieho štvrťroka podiel predaných tabletov s Androidom tvoril podiel 41,3 percenta všetkých predaných tabletov po celom svete. V rovnakom období minulého roku to bol podiel len 29,3 percenta. Naproti tomu podiel spoločnosti Apple na predaji tabletov sa znížil zo 64,5 percenta v minulom roku na terajších 56,7 percenta.

Podiel Windows sa v rovnakom období znížil z 2,3 percenta na 1,6 percenta a podiel ostatných dodávateľov tabletov klesol zo 4,1 percenta na 0,4 percenta. Samozrejme, do celého procesu predaja určite zasiahne predaj tabletu spoločnosti Apple v podobe iPad mini, taktiež môžu zasiahnuť do predaja hráči v podobe Nexus 7 tabletu a nemôžeme zabudnúť ani na Amazon Kindle Fire HD. Všetky tieto tablety sa pohybujú v cenovej hladine pod 300 €, čo môže byť rozhodujúce pri predaji. Čoskoro sa objavia aj tablety s 10 palcovými obrazovkami ako Samsung Nexus 10 a Microsoft Surface RT. Oba tieto tablety prichádzajú so svojimi prednosťami pre používateľov.

Otázka znie, či Android tablety ovládnu aj segment mobilných zariadení v podobe tabletov a či sa stane niečo podobné ako v prípade mobilných telefónov, keď Android prevalcoval najväčších výrobcov ako Nokia so Symbianom či Apple s iOS.

Zdroj: StrategyAnalytics

26.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+