MojAndroid

Operačná pamäť RAM (Random Acces Memory) je dôležitou súčasťou každého výpočtového zariadenia, ako sú počítače, notebooky a samozrejme smartfóny. Posledné štatistiky z druhého kvartálu hovoria o viac ako 150 miliónoch predaných smartfónoch a podľa Google, je na svete už viac ako 500 miliónov zariadení s Androidom. Denne sa aktivuje 1,3 milióna smartfónov či tabletov s týmto operačným systémom. Všetky sú poháňané nejakým typom procesora a samozrejme nechýba ani operačná pamäť RAM. Sú to veľké počty, ktoré spôsobili, že počítače, ktoré sú medzi nami rozšírené už po dobu viac ako 30 rokov, sa dostali do tzv. post-PC éry. To znamená, že osobné počítače už nie sú stredobodom technologického sveta a nerastú takou závratnou rýchlosťou ako v minulosti. Pozornosť sa v súčasnosti sústreďuje na mobilné zariadenia.

Správu o tom, že podiel pamätí RAM v počítačoch, po prvýkrát v histórii klesol pod 50%, priniesla výskumná spoločnosť IHS iSuppli. Podľa jej predpovedí bude podiel pamätí RAM v smartfónoch a tabletoch v 4Q 2013 tvoriť až 26,7%. V prvom kvartáli tohto roka to bolo pritom len 14,1%. Osobné počítače budú však aj naďalej tvoriť v tomto segmente najväčší jednotný celok, minimálne do konca roka 2013.

Zdroj: iSuppli

17.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+