MojAndroid

Android sa rozrástol a obsadil už úctyhodných 27%  podielu na trhu s tabletmi, zatiaľ čo pred rokom tento trh patril na 100% spoločnosti Apple. So spustením Galaxy Tab postupne tento podiel začal pomaly narastať, podobne ako to bolo pri smartfónoch, vďaka otvorenosti operačného systému Android. Výrobcovia začali vidieť vďaka podielom na poli smarfónov, že sa oplatí investovať aj do výroby tabletov poháňaných Androidom. Tieto čísla pôsobia veľmi pôsobivo, no všetko sa môže zmeniť, vďaka tabletom Amazon Kindle, ktorých objednávky narastajú každým dňom o približne 50 000 kusov.

Tieto výsledky sa snažia neprajníci Androidu zamiesť pod koberec a čísla samozrejme spochybňujú, no evidentne ľudia chú kupovať a používať tablety Android. Predpokladom je, že vydaním nového Ice Cream Sandwich tieto čísla budú rásť ešte rýchlejším tempom a otázka je, ako sa s tým opäť vysporiada konkurencia – inováciami alebo súdnymi spormi?  

Zdroje: http://www.androidcentral.com/, Strategy Analytics, Kult Android

 

 

25.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+