MojAndroid

Drvivé množstvo výrobcov smartfónov má vo zvyku si operačný systém upravovať podľa vlastných predstáv, a to najmä preto, že chcú svojim zákazníkom priniesť množstvo prídavných funkcií a úhľadne vyzerajúce používateľské prostredie. Používatelia Android smartfónov sa delia na tri skupiny, a to na tých, čo preferujú čistý Android bez grafickej nadstavby, ďalej na tých, ktorí majú obľúbenú nadstavbu, a smartfóny s týmito úpravami od výrobcu priam vyhľadávajú. Do tretej skupiny potom patria ľudia, ktorým to je prakticky jedno. My však nepochybujeme o tom, že sa nájdu aj jedinci, ktorí síce preferujú čistý Android, alebo ich telefón má inú nadstavbu, ale i tak sa im prostredie z veľmi podareného modelu Xiaomi Pocophone F1 páči. Ak patríte práve medzi nich, tento článok vás určite zaujme.

Verzia: 2.6.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Len pre Xiaomi zariadenia?

Spoločnosť Xiaomi oznámila prítomnosť aplikácie “POCO Launcher” v samotnom Obchode Play pre ostatné Xiaomi zariadenia. Zaujímavé však je, že tento launcher je možné stiahnuť na prakticky rôzne zariadenie. My sme sa o tom presvedčili, a launcher funguje na každom nami vyskúšanom zariadení (netestovali sme však zariadenia so starými verziami Androidu). Úprimne môžeme povedať, že launcher vyzerá perfektne a pridáva mnoho na celkovom vzhľade systému, ba dokonca celého smartfónu. Nie je jasné, prečo je POCO Launcher možné stiahnuť aj do iných zariadení, ako tých značky Xiaomi. Možno to čínsky gigant spravil zámerne, alebo sa môže jednať o chybu výrobcu pri uverejňovaní aplikácie do Obchodu Play. Launcher si aktuálne môžete stiahnuť aj do vášho zariadenia pomocou tohto odkazu, alebo za pomoci widgetu vyššie.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Xiaomi Pocophone F1 mieri do Európy. Poznáme aj slovenské ceny | AKTUALIZOVANÉ
Náš tip
Xiaomi Redmi Note 6 Pro oficiálne: 4 fotoaparáty a silná batéria
Náš tip
Ako získať launcher z najnovších Samsungov aj na staršie Samsung zariadenia?
14.10.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+