MojAndroid

V posledných dňoch sa na internete rozšírili informácie o modeloch Pocophone F1 Lite a Pocophone F2. Nuž, jednalo sa o klamlivé informácie a obrázky z benchmarkovej platformy Geekbench boli falošné, tak ako aj súpis špecifikácií.

Verzia: 4.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Prefíkaná úprava

Iba pred pár dňami ste si na našom webe mohli povšimnúť článok, v ktorom sme písali o úniku informácií ohľadom modelu Poco F1 Lite. Údajne šlo o ešte lacnejší, slabšie vybavený variant svetovo veľmi obľúbeného zariadenia Pocophone F1. Pred pár hodinami sme sa nevyhli ani ošiaľu, týkajúceho sa nového vlajkového modelu Pocophone F2. V jeho vnútri sa údajne nachádzal procesor Snapdragon 855, doplnený o 4 GB RAM. Na tomto zariadení bežal operačný systém Android Q (falošnú tabuľku Geekbench môžete vidieť nižšie).

Informáciu o tom, že sa jedná o “fake” vydalo samotné XDA. Neznámy autor článku verejne oznámil, že úmyselne rozšíril na weboch XDA klamlivú informáciu, aby ukázal, ako jednoduché je oklamať ľudí výsledkami z benchmarkov, akým je napríklad Geekbench. Autorovi článku stačilo zmeniť názov zariadenia na výslednom benchmarku. Geekbench pre “Xiaomi POCO F2” je vlastne výsledok benchmarku autorovho Pixelu 2 XL.

Chcel tak dať najavo, aby sa ľudia nespoliehali na úniky informácií ohľadom pripravovaných modelov z benchmarkov. Spravil to určite lišiacky a ako ste mohli vidieť, “uniknuté” informácie boli dostatočne dôveryhodne vyzerajúce na to, aby sme článok ohľadom Poco F1 Lite uverejnili aj na našom webe. Mimochodom, autor článku, a zároveň vývojár custom ROM, si prial ostať v anonymite, aby sa ho čitatelia nepýtali, čo ho k tomu viedlo.

Je teda veľmi pravdepodobné, že smartfón Poco F1 Lite ani nebude existovať. Informácií ohľadom druhej generácie vlajkového Pocophone je veľmi málo, nuž keď zachytíme niečo dôveryhodné, určite vám o tom dáme vedieť.

Pocophone F2 by mohol vyzerať aj takto

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Špecifikácie Poco F1 Lite sa odhaľujú vďaka benchmarku Geekbench
Náš tip
Pocophone F1 obdržal februárový update
Náš tip
Pocophone F1 dostáva update, ktorý konečne sprístupní Netflix vo vysokom rozlíšení

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+