MojAndroid

POCO F1 je ideálnym zariadením pre používateľov, ktorí požadujú maximálny výkon, no nechcú za svoj smartfón platiť veľa. Jedná sa totižto o najlacnejšie zariadenie s aktuálne najvýkonnejším procesorom Qualcomm Snapdragon 845. Momentálne je možné tento smartfón kúpiť aj na Slovensku za cenu 389 €, no v zahraničí ho môžete zohnať aj za menej ako 300 €.

Nákup komponentov

Základným faktorom takejto nízkej ceny je fakt, že POCO by samostatne nemohlo nakúpiť procesory za takú cenu, ako teraz. Vysvetlenie je jednoduché. Xiaomi je najväčším odberateľom procesorov Qualcomm na svete, takže sa vie s výrobcom dohodnúť na nižšej cene, keďže nakupuje vo veľkých množstvách. Rovnako je to aj v prípade ostatných základných a najdrahších komponentov, ktoré POCO F1 obsahuje. Medzi nimi je RAM, vnútorná pamäť, displej, matičná doska a fotoaparát.

Logistika a servis

Nejde tu však len o nákup komponentov, kde POCO šetrí. Výrobca využíva logistickú a distribučnú sieť Xiaomi. Prepravné náklady nie sú nezanedbateľnou časťou výslednej ceny zariadení. Pokiaľ by POCO distribuovalo samostatne, cena modelu F1 by bola určite vyššia. Veľkou výhodou je aj obrovská sieť servisných centier Xiaomi po celom svete, takže s uplatnením záruky na tento smartfón nebude žiadny problém.

Maximálne 5 % -ný zisk

Veľmi zaujímavým je aj fakt, že predaju tohto smartfónu sa darí veľmi slušne. Len za minulý týždeň sa predalo približne 75 tisíc kusov zariadenia. POCO rovnako nasleduje Xiaomi v tom, že neprekročí 5 percentný zisk z predaja, čo je taktiež jedným z dôležitých faktorov nízkej ceny zariadenia.

Náš tip
Xiaomi Pocophone F1 mieri do Európy. Poznáme aj slovenské ceny | AKTUALIZOVANÉ

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+