MojAndroid

Fotografovanie smartfónom už dávno nie je žiadnou výstrednosťou, ale čoraz častejšie serióznejšou aktivitou. Venujú sa jej profesionáli, ale pekné fotografie chcú mať aj bežní používatelia, ktorí sú ochotní pre to spraviť niečo viac. Aj pre tých je určený zaujímavý nový statív s názvom Pocket Tripod, ktorý sa nezmestí iba do vrecka, ale aj do vašej peňaženky.

Pocket Tripod 1

Táto šikovná pomôcka sa už raz objavila na portáli Kicstarter, kde zožala úspech. Vtedy bol statív určený iba pre iPhony a aj tie mohli používatelia použiť iba bez akéhokoľvek puzdra. Teraz je na portáli Kickstarter k dispozícii nová verzia, ktorá už je oveľa univerzálnejšia a poteší tak širšie spektrum používateľov. Pocket Tripod si ale zachoval všetky svoje kvality a stále ide o zariadenie, ktoré sa zmestí aj do peňaženky. Dosiahnuť to je možné vďaka špeciálnej skladacej konštrukcii. Tripod je preto možné zložiť do podoby kreditnej karty a statív tak môžete skutočne bez problémov zasunúť aj do priestoru na platobnú kartu.

Pocket Tripod 3

Nová verzia zariadenia ponúkne niekoľko nástavcov, vďaka ktorým bude možné použiť zariadenia s hrúbkou o 5,5 mm do 12,5 mm. To znamená, že sa sem zmestí drvivá väčšina všetkých súčasných smartfónov a niektoré aj s krytom. Vďaka špeciálnym nástavcom je možné telefónu meniť polohu. Stačí vám rovná podložka a statív bude fungovať skutočne skvelo. Samozrejme, k dispozícii nie je takmer žiadne zvýšenie telefónu, no to v mnohých prípadoch nemusí byť prekážkou.

Pocket Tripod 2

Vzhľadom na to, o aké jednoduché zariadenie ide, nie je prekvapením ani nízka cena. Tá začína už na úrovni 15 USD, no tento balíček už bol vypredaný. V súčasnosti si môžete Pocket Tripod kúpiť za 18 USD, no ak máte chuť, k dispozícii sú aj rôzne balíčky, kde dostanete za svoje peniaze ešte čosi navyše.

Zdroj: Kickstarter via TechCrunch

28.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+