MojAndroid

Google uviedol funkciu Instant App ešte počas vlaňajšej konferencie Google I/O 2017. Reálne sme začali príklady tejto novinky vidieť až v tomto roku. K prvým testerom zaujímavej funkcie sa teraz pridáva aj populárna aplikácia Pocket, ktorá je teraz dostupná aj v tejto zaujímavej forme.

Okamžité načítanie bez inštalácie aplikácie

Instant Apps je nový spôsob, akým môžeme pracovať s mobilnými stránkami, resp. aplikáciami. Ide totiž o malé časti aplikácie, ktoré sa zobrazia priamo po vyhľadávaní v Google. Miesto toho, aby ste boli presmerovaní na často nešťastne pripravenú mobilnú verziu webu, budete môcť využívať konkrétne časti mobilnej aplikácie.

Najlepšie na tom je, že nič nebudete musieť inštalovať. Po ukončení práce jednoducho zavriete kartu v prehliadači. Ak napríklad nakupujete niečo v eshope, ktorý má aj mobilnú aplikáciu, zážitok pri nakupovaní bude oveľa lepší ako v prípade navigácie v mobilnej verzii webu.

Novinka nie je dostupná pre každého

Nám sa, žiaľ, nepodarilo zobraziť Pocket v tejto novej forme. Je preto možné, že funkcia je uvoľňovaná postupne a nie všetci používatelia k nej majú hneď prístup. Je tiež možné, že v najbližšej dobe uvidíme ďalšie populárne aplikácie, ktoré budú dostupné aj ako Instant App. Šikovná funkcia od Google tak konečne naberá na popularite a my sa môžeme tešiť na to, kedy ju využijeme aj v praxi.

Verzia: 6.7.6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.7.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Pocket via Android Community

22.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+