MojAndroid

Jednou z najpopulárnejších herných sérií v histórii je určite aj séria budovateľských stratégií Sim City. Prvý diel vyšiel ešte v roku 1989 a odvtedy sa hra dočkala viacerých pokračovaní na rôznych platformách. Najpopulárnejším ale stále ostáva Sim City 2000 z roku 1993. V roku 2014 dokonca vyšla mobilná verzia SimCity BuildIT od spoločnosti EA pre platformy iOS a Android. Napriek kvalitnej 3D grafike si však nenašla obľubu o fanúšikov PC klasika. Tú sa teraz pokúsi získať novinka Pocket City od jednočlenného indie štúdia Coldbrew Games.

Dvojrozmerná grafika Pocket City má ku klasike Sim City 2000 oveľa bližšie ako konkurent od EA. Smartfón pri hraní ovládate v portrét režime. Ovládanie hry je intuitívne a keby ste tápali, tak vám jeho ovládanie vysvetlí rýchly tutorial. Mapu vášho mesta môžete pohodlne zoomovať a jednotlivé stavebné možnosti sú prehľadné a po ruke. Hra sa dá pohodlne ovládať aj S-penom. Z vášho mestského rozpočtu podobne ako v Sim City staviate cesty, rezidencie, ktorými prilákate nových občanov a bežné mestské budovy od fabrík, nemocníc až po školy. Nové budovy sa odblokujú postupným zvyšovaním vášho levelu. Nechýbajú ani rôzne katastrofické udalosti ako je výbuch sopky. Plná hra stojí 2,39 Eur, ale k dispozícii je aj bezplatná verzia s reklamami bez premium funkcií.

Verzia: 0.1.102
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.102
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.102
Aktuálna cena: 2,39 €
Verzia: 0.1.102
Aktuálna cena: 2,39 €

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+