MojAndroid

V obchode Google Play je dnes menej aplikácií ako pred štyrmi rokmi. Vyplynulo to z nedávnej analýzy,  ktorú priniesol portál TradingPlaforms Údaje v analýze dokonca ukazujú, že počet aplikácií v obchode klesol o milión.

Čo je dôvodom poklesu počtu aplikácií?

Obchod Google Play hostil do marca tohto roku 2 591 578 aplikácií. Toto číslo je až o 28 % menšie ako 3,6 milióna aplikácií, ktoré obchod obsahoval v marci 2018. Pokles je spôsobený očistným procesom spoločnosti Google od aplikácií, ktoré porušujú jej zmluvné podmienky. Niektoré z nich dokonca zasahovali do súkromia používateľov a ohrozovali ich bezpečnosť.

“Google je povinný svojich zákazníkov chrániť. Obchod Play sa hemží aplikáciami, ktoré by mohli narúšať správne fungovanie zariadení používateľov. Niektoré by mohli dokonca ohroziť bezpečnosť používateľov, ktorí si ich stiahnu. Táto skutočnosť robí takéto upratovania nevyhnutnými.”

Edith Reads, tradingplatforms.com

Aký je mechanizmus kontroly aplikácií v Google Play?

Google stanovuje štandardy, ktoré musia vývojári dodržiavať, ak chcú uviesť svoje aplikácie v obchode Google Play. Patrí medzi nich aj záväzok dodržiavať pravidlá týkajúce údajov používateľov. Tieto pravidlá zdôrazňujú transparentnosť spôsobu, akým sa  aplikácie interagujú s údajmi používateľov.

Viac o Google Play na MôjAndroid.sk:

✅  Nečakaná zmena. Google Play povoľuje platby v aplikáciách tretím stranám
✅  Máte v telefóne aplikácie, ktoré nepoužívate? Môžu byť nebezpečné. Google má riešenie
✅  Google Play stopol platby v Rusku. Reakciou Rusov je spustenie vlastného obchodu s aplikáciami

Ešte prísnejšie sú posudzované aplikácie, ktoré spracúvajú citlivé a dôverné informácie používateľov. Na označenie škodlivých alebo nevyhovujúcich aplikácií používa Google od roku 2015 kombináciu ľudských kontrolórov a nástrojov umelej inteligencie. Aplikácie, ktoré vážne porušujú jeho podmienky, sú následne odstránené.

Google Play je s takmer 2,6 miliónmi aplikáciami najväčším obchodom svojho druhu. Na druhom mieste je Apple App Store, ktorý má viac ako 2,3 milióna aplikácií pre zariadenia bežiace na platforme iOS.

Náš tip
Neaktualizované aplikácie si do Androidu už nenainštalujete. Google Play zavádza prísnejšie pravidlá
21.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+