MojAndroid

Určite mnohí z vás hľadali alebo hľadajú aplikáciu, ktorá by im dokázala poskytnúť komplexnú predpoveď počasia, obsahovala by prehľadné používateľské rozhranie a obsahovala by aj widget na domovskej obrazovke. Hľadať už nemusíte. Všetky tieto podmienky spĺňa aplikácia s názvom Weather Pro.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia existuje vo free verzii, no odporúčame siahnuť po tej platenej. Jej aktuálna cena je 2,99 €. Budú to dobre investované peniaze. Základná obrazovka aplikácie ponúka informáciu o meste, a okrem aktuálnej teploty aj množstvo dodatočných informácií. Nechýba pocitová teplota, informácia o tlaku a vlhkosti. Nižšie v používateľskom rozhraní vidíte predpovede na nasledujúce dni. Vedľa dátumu sa zobrazí ikona slnka/oblaku, následne minimálna a maximálna teplota a ďalšie dodatočné informácie o sile a smere vetra, šanci dažďa a uvidíte aj to, koľko milimetrov zrážok by malo v konkrétny deň spadnúť. Nechýba ani informácia o slnečnom svite v konkrétny deň.

Kliknutím na jeden z dní sa dostanete do informácií o tom konkrétnom dni. Predpoveď je v trojhodinových intervaloch, čo bohato stačí. Môžete si pridať niekoľko miest, prípadne aplikácia dokáže zobraziť predpoveď počasia aj pre miesto, kde sa momentálne nachádzate. Prepínanie medzi jednotlivými mestami je veľmi jednoduché a rýchle.

Prehľadný graf

Aplikácia obsahuje aj radar, na ktorom si môžete nechať zobraziť pohyb vetra, zrážky či teplotu. Najzaujímavejšou funkciou je však prehľadný graf. Do neho sa dostanete jednoduchým kliknutím na príslušnú ikonku vedľa názvu mesta. Tu prehľadne vidíte krivku vývoja teploty v jednotlivé dni, šancu zrážok a aj ich množstvo, dĺžku slnečného svitu v trojhodinových intervaloch, silu vetra, informácie o tlaku a vlhkosti. Tento graf je hlavným odlišovacím znakom od ostatných aplikácií s počasím.

Nechýbajú ani widgety

Nechýba ani pestrá paleta widgetov. Môžete si vybrať z konkrétneho typu a rozloženia. Dokonca sa tu nachádza aj takzvaný “flexi” widget, ktorého veľkosť si dokážete nastaviť sami. Vhod môže prísť aj informácia o počasí priamo v notifikačnej lište. Tá je zapnutá automaticky, no keby vám prekážala, jednoducho túto funkciu vypnete.

 

Jedna z najlepších, no nie zdarma

Aplikácia Weather Pro sa nám veľmi páči a jednoznačne ju odporúčame. Zaujala nás svojou funkčnosťou a dizajnom, rovnako aj množstvom užitočných informácií, ktoré ponúka a v neposlednom rade prehľadným grafom. Musíte sa však pripraviť, že ak ju chcete používať plnohodnotne, budete si musieť kúpiť plnú verziu, ktorá stojí aktuálne 2,99 €.

Verzia: 4.8.8.2
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 4.8.8.2
Aktuálna cena: 2,99 €

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy čitateľov
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie pre fitness a zdravú výživu
7.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+