MojAndroid

Overdrop je veľmi pekná minimalistická aplikácia na počasie. Síce minimalistická, ale na druhú stranu, žiadna podstatná funkcia jej nechýba. Vývojár síce v Obchode Play upozorňuje, že aplikácia je zatiaľ len v Beta verzii, no my sme sa za celý čas testovania nestretli s tým, že by niečo nefungovalo, prípadne by celá aplikácia spadla. Po jej nainštalovaní si jednoducho zvolíte mesto, kde sa nachádzate, prípadne to necháte na automatike a aplikácia ho vyhľadá za pomoci GPS. Lokácií si, samozrejme, môžete vybrať viac a jednoducho medzi nimi prepínať pomocou ikonky, ktorá sa nachádza v pravom hornom rohu.

Domovská obrazovka

Na základnej obrazovke vidíte v hornej časti informáciu o aktuálnej teplote, mieste, pre ktoré táto teplota platí a tiež tu nájdete informáciu o tom, či je vonku pekne alebo zamračené. Navyše, pozadie je pekne animované a mení sa v závislosti od aktuálneho počasia. Nižšie na domovskej obrazovke už vidíte detaily o počasí. Okrem aktuálnej a pocitovej teploty sa tu nachádza informácia o pravdepodobnosti zrážok a rýchlosti vetra. To však nie je všetko. Po rozkliknutí uvidíte aj aktuálny tlak, informáciu o vlhkosti vzduchu, UV index a percento oblačnosti.

Nižšie je už prehľadne vidieť hodinová predpoveď, ktorá je efektne zapracovaná do jednoduchého grafu. Graf dokáže zobraziť buď teplotu s oblačnosťou, smer a rýchlosť vetra alebo pravdepodobnosť zrážok pre jednotlivé hodiny. Úplne na spodku domovskej obrazovky uvidíte 7-dňovú predpoveď. Štandardne sa tu nachádza minimálna a maximálna teplota pre konkrétny deň, vlhkosť a informácie o oblačnosti. Po rozkliknutí dostanete navyše informáciu o pravdepodobnosti dažďa, tlaku a UV indexe.

Widgety

Samostatnou kategóriou v aplikácii Overdrop sú rôzne widgety. Je ich tu naozaj obrovské množstvo a svoj obľúbený si nájde každý. Pri pridávaní widgetov si najskôr zvolíte ich veľkosť, následne vyberiete ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Niektoré z nich sú dostupné už vo free verzii, ale tie najlepšie a najzaujímavejšie získate až po zaplatení verzie Pro. Tá mimochodom stojí 2,39 €.

Nastavenia

Poslednou položkou v menu aplikácie sú nastavenia. Tu nájdete všetky dôležité nastavenia, môžete si vybrať formát času (12- alebo 24-hodinový), zapnúť alebo vypnúť animácie v počasí, zvoliť si svoju obľúbenú tému či napríklad zapnúť vibráciu pri dotyku widgetu, ktorý sa nachádza na domovskej obrazovke. Jednoducho tu zapnete upozornenia na počasie, ktoré je však zatiaľ len ako demo. Nechýba ani výber jednotiek, v ktorých sa bude počasie a ostatné informácie zobrazovať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,19 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,19 €

Po týždni testovania nám nezostáva nič iné, len aplikáciu Overdrop odporučiť všetkými desiatimi. Ak si ju nainštalujete, dostanete jednoduché a príjemné prostredie, ktoré je navyše animované, presnú predpoveď počasia a vydarené widgety.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Počasie s aplikáciou Weather Pro | Aplikácia týždňa
Náš tip
Počasie s aplikáciou Počasie & Radar | Aplikácia týždňa
Náš tip
Počasie s aplikáciou SHMUapp | Aplikácia týždňa
28.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+